Jste na: databook.cz » E-knihy pro děti » Beletrie pro děti » Říkadla, básničky » Elektronická kniha Stranou - evropští básníci na živo

Stranou - evropští básníci na živo

Newsletter

E-kniha od: Daňhelová Lenka

Nakladatel: Machart
Zabezpečení: e-kniha bez Adobe DRM
Počet stran: 224
Rok vydání: 2012
ISBN: 978-80-87517-55-0

Elektronická kniha: Stranou - evropští básníci na živo

Ojedinělý a rozsáhlý výbor jedinečných a ve svých zemích velmi ceněných autorů vychází u nás v této podobě vůbec poprvé.
Ukázka e-knihy ke stažení: ePub | Kindle | PDF
E-kniha ke stažení zdarma: ePub | mobi/Kindle | PDF

Stáhni e-knihu
zdarma
  • Čtenáře e-knih zajímá také toto zboží:

Banner link na Lukasvik.cz Reklama

Stranou aneb evropští básníci naživo - elektronická kniha

Antologie, mapující pět let festivalu „Stranou – evropští básníci naživo“, zahrnuje čtyřiapadesát českých i zahraničních autorů, vynikajících básníků, spisovatelů a hudebníků i výtvarných umělců. Ojedinělý a rozsáhlý výbor jedinečných a ve svých zemích velmi ceněných autorů vychází u nás v této podobě vůbec poprvé.

E-kniha v kategorii:

Říkadla, básničky >
E-knihy zdarma >
Poezie >

ISBN knihy:

ISBN PDF formátu: 978-80-87517-54-3
ISBN ePub formátu: 978-80-87517-55-0
ISBN MOBI formátu: 978-80-87517-56-7

Velikost e-knihy:

EPUB: 1960 kB
MOBI: 2124 kB
PDF: 5696 kB

Daňhelová Lenka

Básnířka, prozaička, výtvarnice, překladatelka z italštiny, francouzštiny, polštiny a slovinštiny Lenka Daňhelová se narodila roku 1973 v Krnově.

Po studiu pracovala na ekologické farmě v Jeseníkách, krátce poté také u koní (1993–1996), od roku 1996 do roku 1998 pracovala jako novinářka v Týdeníku Patriot, a to jako redaktorka (do konce roku 1996), zástupkyně šéfredaktora (do roku 1997) a šéfredaktorka (do 1998). Spolupracovala s Rádiem Svobodná Evropa (1998–2001). Pracovala v NGO sektoru v oblasti ekologie, vedla pobočku sdružení Arnika v Moravskoslezském kraji, spolupracovala s dalšími sdruženími a dobrovolníky ze střední a východní Evropy (2001–2005).

Po přestěhování do Berouna u Prahy (2005) začala pracovat jako tlumočnice z polštiny, italštiny a francouzštiny. Od roku 2004 spolupracovala s literárním časopisem Pobocza, v letech 2005 až 2010 vedla jeho českou redakci. Kromě práce redaktorky překládá do češtiny poezii z polštiny, slovinštiny, francouzštiny, italštiny, slovenštiny a běloruštiny. Jako redaktorka kulturní rubriky pracovala pro časopis Navýchod.

Spolupracuje s mnoha bohemisty a slavisty a podílí se v rámci své činnosti na jimi pořádaných akcích. Stipendistka překladatelského programu polského Institutu Ksiazki Kolegium tlumaczy (2007). Účastnice mnoha mezinárodních literárních festivalů: Od slowa ke slovu 2004, Racibórz (Polsko), Pobocza 2004 až 2009, Wiecbork (Polsko), Herbersteinsko srečanje književnikov 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, Velenje, Revija v reviji 2007, Škocjan, Lublaň (Slovinsko), Slova bez hranic 2007, Olomouc, beogradski.trg_007, Bělehrad (Srbsko), Jarní festival literatury 2008, Vídeň, Literární festival Laboratoř poezie 2008, 2009, Gmuend (Rakousko), literární festival Čortanovci, Bělehrad (Srbsko), festival poezie Acque di acqua - v roce 2009 v Cormons, v roce 2010 v Sagrado a Topolo‘ (Itálie). Jako překladatelka byla hostem Měsíce autorského čtení 2011 a festivalu Protimluvfest 2011.

Kromě dvou publicistických knih Nové Heřminovy - Neu Ebersdorf (Arnika, Ostrava 2003), Jak žít s povodněmi (Arnika, Ostrava 2005) vydala román Cizinci (Balt-East, Praha 2004), sbírku básní Neuvršćeno (Nezařazeno, Bělehrad 2009, překlad do srbštiny Biserka Rajčić) a Pozdrav ze Sudet (edice Psího vína Stůl, Praha 2010). Své básně a prózu zveřejnila v českých i zahraničních časopisech.

Knižně vyšly její překlady sbírky básní Franciszka Kameckého Nářek kněze (H+H, Praha 2007), výboru básní Ryszarda Krynického Magnetický bod (Protimluv, Ostrava 2010), sbírky básní Genowefy Jakubowské-Fijałkowské Něžný nůž (Protimluv, Ostrava 2011) a románu Wiesława Myśliwského Traktát o louskání fazolí (Havran, Praha 2010).


Zabezpečení: ekniha bez tvrdého DRM - bez Adobe DRM. U všech knih v PDF je zakázaný tisk.

Toto je elektronická kniha nebo-li ebook. E-kniha je publikace, která je vydána, respektive zveřejněna nikoliv tiskem, ale pomocí elektronických zařízení v podobě souboru. Jejich produkce, šíření a uchovávání je realizováno přes počítače a mobilní zařízení jako jsou čtečky elektronických knih, tablety, ale i telefony.

Existují dva základní typy formátů e-knihy. Prvním je MOBI, který vyvinula společnost Amazon pro čtečku Kindle. Dále je to formát EPUB, což je standard podporovaný řadou výrobců (kromě Amazonu). Třetí formát PDF lze zobrazit na všech zařízeních včetně čteček. PDF však není ebook v pravém smyslu slova. PDF se hodí hlavně pro tablet, počítač nebo notebook.

Na čem lze číst elektronické knihy?

E-kniha jde číst na čtečce, tabletu, počítači, PC, notebooku i telefonu. Najednou kupujete všechny dostupné formáty.

Platba je opravdu rychlá

  • Platba platební kartou - v reálném čase
  • Rychlý bankovní převod (přes bankovní tlačítka) - v reálném čase
  • Platba z účtu na účet při odeslání platby do 15:00 - druhý den
  • Platba mobilem (nevyužívejte pokud máte pomalé připojení k internetu) - v reálném čase
  • Platba poštovní poukázkou (využijte pokud nevlastníte bankovní účet) - do tří dnů

Kde bude má e-kniha?

Po zaplacení Vám dáme vědět, eknížka bude v knihovničce, kam se dostanete po přihlášení do svého účtu, v sekci „Mé knihy“.

RECENZE

E-knihu máte již přečtenou? Jak se vám tato e-kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů elektronických knih. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy prostřednictvím formuláře níže.
K napsání komentáře se přihlašte

Souhlasím se zasílání newsletteru eshopu Databook.cz

Machart

Logo berounského nakladatelství MachartSpolečnost Machart reprezentují především její zakladatelé – výtvarník, grafik a novinář Kameel Machart a grafička Andrea Borovská. Oba vystudovali pražskou VŠUP. Knihy z nakladatelství Machart jsou charakteristické invencí, kreativitou a osobním přístupem lidí z nakladatelství Machart. Vydává knihy pro děti a mládež, elektronické knihy a publikace věnované historii. Významnou roli v nakladatelské činnosti hrají také regionální témata. Většina produkce nakladatelství je také dostupná jako elektronické knihy neboli e-knihy.

Přestože nakladatelství Machart patří spíše mezi menší nakladatele e-knih, snaží se konkurovat kvalitou, vysokou úrovní grafické práce, výběrem zajímavých a jedinečných témat.

Společnost Machart se zároveň profiluje jako reklamní agentura a grafické studio – a obě tyto aktivity úzce propojuje se svojí nakladatelskou činností.

Nakladatelství Machart bylo mezi prvními nakladatelstvími nabízejících knihy v elektronické podobě. Elektronické knihy jsou dostupné ve formátech PDF, ePUB a Mobipocket vhodných pro čtečku Kindle.

© 2011-2024 Lukáš VikNakladatelství Eknihy hned — Sledování novinek
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací — Souhlasím — Obchodní podmínky
Kontakt | O nás | Jak nakupovat | Jak číst eknihy