Jste na: databook.cz » E-knihy pro dospělé » Romány, povídky, novely » Elektronická kniha Kiosek na pláži
BESTSELLER
  

Kiosek na pláži

Newsletter

E-kniha od: Boom Felix

Nakladatel: Blinkr
Zabezpečení: e-kniha bez Adobe DRM
Počet stran: 285
Rok vydání: 2013
ISBN: není

Elektronická kniha: Kiosek na pláži

Společenský román, odehrávající se v letech 1948 až 1990, má dvě polohy. Život v československé socialistické totalitě a život v luxusu na francouzském Azurovém pobřeží ve městě Nice.
E-kniha ke stažení ve formátu ePub | mobi/Kindle

Koupit e-knihu
99 Kč / 5€
  • Čtenáře e-knih zajímá také toto zboží:

Banner link na Lukasvik.cz Reklama

Kiosek na pláži - elektronická kniha

Společenský román, odehrávající se v letech 1948 až 1990, má dvě polohy. Život v československé socialistické totalitě a život v luxusu na francouzském Azurovém pobřeží ve městě Nice. Příběh má hodně co říci generacím čtyřicátníků a starším, kteří prožívali totalitu v plně vnímavém věku dospělých, i těm mnohem mladším, pro něž je výraz totalita jenom encyklopedickým pojmem, měli by vědět mnohem více o atmosféře života svých rodičů a nezapomínat na ni.. Totalita znamenala i velké břímě pro mladé lidi, kteří trpěli za "nedělnický" původ svých rodičů z tzv. buržoazních rodin z prostředí vzdělanců, intelektuálů, podnikatelů, právníků atd. Pro dnešní mladé lidi je to problém zcela nemyslitelný. David Besser, hlavní hrdina příběhu, který nemohl vystudovat ani střední školu, se s tím musí poprat. Emigrace do Francie ho postupně zdvihne až do sféry boháčů a vlivných podnikatelů, ale musí se umět v tomto prostředí prosadit. Později se však jeho totalitní dětství a mládí, na něž navazuje pohádkový život francouzského podnikatele, znovu střetnou ve velmi složitém prostředí v Čechách. Kruté scény z vyšetřování amnestovaného emigranta pod tlakem tajných služeb, týrání, nemilosrdné vězení atd. nemají nic společného s literární fikcí, stejně jako epizody z prostředí francouzské středomořské smetánky. Příběh vrcholí na přelomu 80. a 90. let ve Francii, kdy je David Besser zpět v Nice a v Čechách přichází tzv. sametová revoluce. David se svými přáteli z dětství dochází ke zjištění, že nabídnuté iluze vyžadují realistický chlapský postoj. Román je vlastně syntézou reportáže z totality a hollywoodského romantického příběhu, ale jeho závěr je zcela nekompromisní.

Knihu vydalo nakladatelství Blinkr jako e-book ve formátu mobi a epub.

Elektronické knihy na podobné téma: Česká současná literaturaPovídky a novelyErotické povídkyHerci a herečkyČeské detektivkyOdborná literatura, učebnicePsychologieLáska

E-kniha v kategorii:

BESTSELLERY >
Romány, povídky, novely >
Psychologické romány >
Beletrie >

ISBN knihy:

ISBN tištěné knihy: 978-80-87579-00-8
EAN tištěné knihy: 9788087579008
ISBN ePub a mobi formátu: nebylo přiděleno

Velikost e-knihy:

MOBI: 605 kB
EPUB: 750 kB

Boom Felix


Zabezpečení: ekniha bez tvrdého DRM - bez Adobe DRM. U všech knih v PDF je zakázaný tisk.

Toto je elektronická kniha nebo-li ebook. E-kniha je publikace, která je vydána, respektive zveřejněna nikoliv tiskem, ale pomocí elektronických zařízení v podobě souboru. Jejich produkce, šíření a uchovávání je realizováno přes počítače a mobilní zařízení jako jsou čtečky elektronických knih, tablety, ale i telefony.

Existují dva základní typy formátů e-knihy. Prvním je MOBI, který vyvinula společnost Amazon pro čtečku Kindle. Dále je to formát EPUB, což je standard podporovaný řadou výrobců (kromě Amazonu). Třetí formát PDF lze zobrazit na všech zařízeních včetně čteček. PDF však není ebook v pravém smyslu slova. PDF se hodí hlavně pro tablet, počítač nebo notebook.

Na čem lze číst elektronické knihy?

E-kniha jde číst na čtečce, tabletu, počítači, PC, notebooku i telefonu. Najednou kupujete všechny dostupné formáty.

Platba je opravdu rychlá

  • Platba platební kartou - v reálném čase
  • Rychlý bankovní převod (přes bankovní tlačítka) - v reálném čase
  • Platba z účtu na účet při odeslání platby do 15:00 - druhý den
  • Platba mobilem (nevyužívejte pokud máte pomalé připojení k internetu) - v reálném čase
  • Platba poštovní poukázkou (využijte pokud nevlastníte bankovní účet) - do tří dnů

Kde bude má e-kniha?

Po zaplacení Vám dáme vědět, eknížka bude v knihovničce, kam se dostanete po přihlášení do svého účtu, v sekci „Mé knihy“.

RECENZE

E-knihu máte již přečtenou? Jak se vám tato e-kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů elektronických knih. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy prostřednictvím formuláře níže.
K napsání komentáře se přihlašte

Souhlasím se zasílání newsletteru eshopu Databook.cz

Blinkr

Nakladatelství Blinkr vydává chytré knihy, které ukazují směr. Nakladatelství založila advokátka JUDr. Klára SAMKOVÁ a novinář Pavel SKRAMLÍK.

© 2011-2024 Lukáš VikNakladatelství Eknihy hned — Sledování novinek
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací — Souhlasím — Obchodní podmínky
Kontakt | O nás | Jak nakupovat | Jak číst eknihy