Jste na: databook.cz » E-knihy pro dospělé » Historie, dějiny » Elektronická kniha Vinařem v Africe i leckde jinde

Vinařem v Africe i leckde jinde

Newsletter

E-kniha od: Konečný Antonín

Nakladatel: Carpe diem
Zabezpečení: e-kniha bez Adobe DRM
Počet stran: 238
Rok vydání: 2004
ISBN: PDF: 978-80-87195-76-5

Elektronická kniha: Vinařem v Africe i leckde jinde

Známý český vinařský odborník bilancuje ve své první, a žel i poslední, samostatné knížce svůj bohatý život spojeny s vinnou révou a s vínem jako ušlechtilým mokem.
Ukázka e-knihy ke stažení: PDF
E-kniha ke stažení ve formátu PDF

Koupit e-knihu
100 Kč / 5€
Dop. cena 220 Kč
Ušetříte: 120Kč -55%
  • Čtenáře e-knih zajímá také toto zboží:

Banner link na Lukasvik.cz Reklama

Vinařem v Africe i leckde jinde - elektronická kniha

Známý český vinařský odborník bilancuje ve své první, a žel i poslední, samostatné knížce svůj bohatý život spojeny s vinnou révou a s vínem jako ušlechtilým mokem. Seznamuje čtenáře i s tím, proč se stal vinařem, co ho odvedlo za prací na Slovensko, jak vinařil v Etiopii, Alžírsku, Bulharsku, Albánii či Maďarsku, ba i s tím, jak trávil svůj zkušenostmi nabity život na jeho sklonku v malé moravské vesnici. Čtivé a poutavé vyprávěni doprovází mimořádná fotografická příloha. Kniha je určena pro všechny milovníky čtenářsky vděčných autobiografií.

Elektronické knihy na podobné téma: Česká současná literaturaČeská klasická literaturaPovídky a novely
Erotické povídkyHerci a herečkyČeské detektivkyOdborná literatura, učebnicePsychologieLáskaFejetony, rozhovoryPověstiMytologie

E-kniha v kategorii:

Historie, dějiny >
Literární biografie >
Sport, fitness, zdraví a životní styl >
Cestování >

ISBN knihy:

ISBN tištěné knihy: 80-86362-48-5
ISBN PDF formátu: 978-80-87195-76-5

Velikost e-knihy:

PDF: 5364 kB

Konečný Antonín

Známý vinař a překladatel se znalostí mnoha jazyků píše nyní pro odborný časopisVinařský obzor.

Narodil se 17. 6. 1923 v Šitbořicích, v domě číslo 339. Otec Josef Konečný, narozen roku 1889 byl ruským legionářem 6. pluku „Hanáckého” a vrátil se ze světové války až 19. 6. 1920. Oženil se s Marií Káňovou z čísla 7. Antonín vychodil 5 tříd obecné školy v Šitbořicích a 3 třídy měšťanské školy v Těšanech. Po skončení školní docházky pracoval na hospodářství svého otce a v roce 1944 se přihlásil na Vyšší ovocnicko-vinařskou a zahradnickou školu v Mělníku. V té době byla vyhlášena totální mobilizace, školní vyučování bylo zrušeno a namísto školy byl totálně nasazený na zákopové práce v Rakousku, do obce Halbturn v Burgenlandu. Před příchodem fronty se vrátil do Šitbořic a po přechodu fronty v červnu 1945 nastoupil do školy, kterou ukončil maturitou roku 1947.

Po maturitě pracoval v Družstevních vinařských podnicích v Mikulově až do nástupu vojenské základní služby, kterou skončil roku 1949. Odešel poté pracovat na Slovensko do Slovenských vinárských závodov v Bratislavě. Tam pracoval v mnoha funkcích. V letech 1959 – 1960 pracoval jako odborný expert v Etiopii na práci Možnosti pěstování vinné révy v Etiopii (Possibilities of Vine Groving in Etiopia) pro etiopské Ministerstvo zemědělství. Od roku 1964 do roku 1969 absolvoval dálkové studium na Vysoké škole ekonomické v Bratislavě, obor ekonomika zemědělství, ukončené diplomovou prací hodnotící stav nákupních cen hroznů a vína. Po dobu působení na Slovensku byl členem komise pro domácí a dovážená vína. Byl pověřován nákupem hroznů a vína v zahraničí a zúčastňoval se obchodních a odborných jednání. Od roku 1970 do roku 1975 pracoval v Alžírsku jako vedoucí krajského ředitelství Institutu pro víno a vinařství (Institut de la vigne et du Vin) v oblasti města Mostaganem (75 000 ha vinohradů). Po návratu od roku 1946 – 1983 pracoval na generálním ředitelství trustu Konzerváren a lihovarů v Bratislavě, ve funkci ředitele výroby. Od roku 1984 do roku 1986 pracoval už v důchodu jako sklepmistr v zemědělském družstvu Děvín v Záhorské Bystrici. Roku 1966 zakoupil a zrenovoval v Šitbořicích dům číslo 125 a přihlásil se k trvalému pobytu. Po příchodu do Šitbořic začal hned pracovat jako dělník ve sklepě družstva a současně začal spolupracovat při tvorbě Štengaráčku, kde vede rubriku Vinařská besídka. Od roku 1947 pravidelně dopisuje do odborného časopisu Vinařský obzor a překládá pro tento časopis odborné články ze zahraniční literatury. Využívá tak svoje odborné zkušenosti a jazykové znalosti (francouzština, nemčina, angličtina, maďarština, slovenština, ruština, bulharština, polština). V roce 1958 spolu s profesorem Krausem napsal příručku Základy výroby vína, v roce 1962 mu byla v Bratislavě vydána Praktická príručka pre vinohradníkov a v roce 2002 byl členem autorského kolektivu, který vypracoval Vinařský slovník. Pro tento slovník zpracoval také francouzské termíny. Velmi ho zajímá dění v naší obci, její historie a sbírá předměty a památky pro budoucí muzeum obce Šitbořice.

Zdroj textu: http://www.sitborice.cz/kultura/osobnosti-obce/antonin-konecny/


Zabezpečení: ekniha bez tvrdého DRM - bez Adobe DRM. U všech knih v PDF je zakázaný tisk.

Toto je elektronická kniha nebo-li ebook. E-kniha je publikace, která je vydána, respektive zveřejněna nikoliv tiskem, ale pomocí elektronických zařízení v podobě souboru. Jejich produkce, šíření a uchovávání je realizováno přes počítače a mobilní zařízení jako jsou čtečky elektronických knih, tablety, ale i telefony.

Existují dva základní typy formátů e-knihy. Prvním je MOBI, který vyvinula společnost Amazon pro čtečku Kindle. Dále je to formát EPUB, což je standard podporovaný řadou výrobců (kromě Amazonu). Třetí formát PDF lze zobrazit na všech zařízeních včetně čteček. PDF však není ebook v pravém smyslu slova. PDF se hodí hlavně pro tablet, počítač nebo notebook.

Na čem lze číst elektronické knihy?

E-kniha jde číst na čtečce, tabletu, počítači, PC, notebooku i telefonu. Najednou kupujete všechny dostupné formáty.

Platba je opravdu rychlá

  • Platba platební kartou - v reálném čase
  • Rychlý bankovní převod (přes bankovní tlačítka) - v reálném čase
  • Platba z účtu na účet při odeslání platby do 15:00 - druhý den
  • Platba mobilem (nevyužívejte pokud máte pomalé připojení k internetu) - v reálném čase
  • Platba poštovní poukázkou (využijte pokud nevlastníte bankovní účet) - do tří dnů

Kde bude má e-kniha?

Po zaplacení Vám dáme vědět, eknížka bude v knihovničce, kam se dostanete po přihlášení do svého účtu, v sekci „Mé knihy“.

RECENZE

E-knihu máte již přečtenou? Jak se vám tato e-kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů elektronických knih. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy prostřednictvím formuláře níže.
K napsání komentáře se přihlašte

Souhlasím se zasílání newsletteru eshopu Databook.cz

Carpe diem

carpe-diem-logoVydavatelství Carpe Diem je zaměřeno na kvalitní opomíjenou beletrii (vedle reedic starších děl české literatury vydává i novinky), monografie, cestopisy. „Edice klubové poezie“ navazuje na dávné aktivity Klubu přátel poezie, kdy v něm vycházely ke knihám i malé gramofonové desky.

© 2011-2022 Lukáš VikNakladatelství Eknihy hned — Sledování novinek
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací — Souhlasím — Obchodní podmínky
Kontakt | O nás | Jak nakupovat | Jak číst eknihy