Jste na: databook.cz » Odborná literatura, učebnice » Škola » Lékařské obory » Elektronická kniha Radiologická fyzika - příklady a otázky

Radiologická fyzika - příklady a otázky

Newsletter

E-kniha od: Podzimek František

Zabezpečení: e-kniha bez Adobe DRM
Počet stran: 272
Rok vydání: 2012
ISBN: ePub: 978-80-87727-01-0; mobi: 978-80-87727-02-7; PDF: 978-80-87727-00-3

Elektronická kniha: Radiologická fyzika - příklady a otázky

Radiologická fyzika – příklady a otázky - je určena především vysokoškolským studentům bakalářského studijního oboru „Radiologický asistent“ FBMI ČVUT k prohloubení učiva v základním kurzu radiologické fyziky I a II. Využití najde také u studentů ostatních bakalářských i magisterských oborů FBMI ČVUT v předmětech – radiační ochrana, radioekologie apod.
Ukázka e-knihy ke stažení: Kindle | PDF
E-kniha ke stažení ve formátu ePub | mobi/Kindle | PDF

Koupit e-knihu
120 Kč / 6€
  • Čtenáře e-knih zajímá také toto zboží:

Banner link na Lukasvik.cz Reklama

Radiologická fyzika - příklady a otázky - elektronická kniha

Radiologická fyzika – příklady a otázky -  je určena především vysokoškolským studentům bakalářského studijního oboru „Radiologický asistent“  FBMI ČVUT k prohloubení učiva v základním kurzu radiologické fyziky I a II. Využití najde také u studentů ostatních bakalářských i magisterských oborů FBMI ČVUT v předmětech – radiační ochrana, radioekologie apod.  Studijní text je také určen studentům jiných vysokých škol se zaměřením na fyziku ionizujícího záření a jeho aplikací. Své uplatnění najde i u studentů medicínských oborů při studiu biofyziky ionizujícího záření.

Cílem učebního textu je seznámit studenty se základními matematickými postupy nutnými pro řešení konkrétních praktických úloh z oblasti radiologické fyziky a radiační ochrany. Postupně se proberou úlohy ze stavby hmoty, při určování základních vlastností radioaktivní přeměny – výpočet aktivity, poločasu přeměny, přírodní radioaktivity atd. Při řešení praktických příkladů si student prohloubí znalosti obecných charakteristik interakce ionizujícího záření s látkou (zejména záření alfa, beta, gama), průchod svazků záření látkou, výpočet stínění, polotloušťky apod. Student tak získá praktické znalosti při výpočtech základních dozimetrických veličin – aktivity, expozice, kermy, dávky, dávkového ekvivalentu, efektivní dávky a dalších veličin.

Učební text je rozdělen na osm tematických okruhů, které postupně procházejí hlavní problematiku radiologické fyziky. V úvodu každé kapitoly jsou uvedeny základní pojmy, vztahy a vzorce potřebné k řešení 25 modelových příkladů v každé kapitole.  Celkem sbírka obsahuje 230 příkladů, z toho 24 řešených. Na konci textu je soubor 230 kontrolních otázek s mnohočetným výběrem odpovědí. Soubor otázek vychází z předpokládaného rozsahu teoretických znalostí požadovaných pro získání zvláštní odborné způsobilosti pro nakládání se zdroji ionizujícího zářením a může sloužit i k dílčí přípravě na tuto zkoušku, která je pro určitý okruh pracovníků požadována Státním úřadem pro jadernou bezpečnost (SÚJB).

 

E-kniha v kategorii:

Lékařské obory >
Odborná literatura, učebnice >

ISBN knihy:

ISBN tištěné verze: 978-80-01-05093-4 © Česká technika – nakladatelství ČVUT
ISBN PDF formátu: 978-80-87727-00-3
ISBN formátu ePub: 978-80-87727-01-0
ISBN mobi formátu: 978-80-87727-02-7

Velikost e-knihy

PDF: 4534 kB
EPUB: 13466 kB
MOBI: 9205 kB

Podzimek František


Zabezpečení: ekniha bez tvrdého DRM - bez Adobe DRM. U všech knih v PDF je zakázaný tisk.

Toto je elektronická kniha nebo-li ebook. E-kniha je publikace, která je vydána, respektive zveřejněna nikoliv tiskem, ale pomocí elektronických zařízení v podobě souboru. Jejich produkce, šíření a uchovávání je realizováno přes počítače a mobilní zařízení jako jsou čtečky elektronických knih, tablety, ale i telefony.

Existují dva základní typy formátů e-knihy. Prvním je MOBI, který vyvinula společnost Amazon pro čtečku Kindle. Dále je to formát EPUB, což je standard podporovaný řadou výrobců (kromě Amazonu). Třetí formát PDF lze zobrazit na všech zařízeních včetně čteček. PDF však není ebook v pravém smyslu slova. PDF se hodí hlavně pro tablet, počítač nebo notebook.

Na čem lze číst elektronické knihy?

E-kniha jde číst na čtečce, tabletu, počítači, PC, notebooku i telefonu. Najednou kupujete všechny dostupné formáty.

Platba je opravdu rychlá

  • Platba platební kartou - v reálném čase
  • Rychlý bankovní převod (přes bankovní tlačítka) - v reálném čase
  • Platba z účtu na účet při odeslání platby do 15:00 - druhý den
  • Platba mobilem (nevyužívejte pokud máte pomalé připojení k internetu) - v reálném čase
  • Platba poštovní poukázkou (využijte pokud nevlastníte bankovní účet) - do tří dnů

Kde bude má e-kniha?

Po zaplacení Vám dáme vědět, eknížka bude v knihovničce, kam se dostanete po přihlášení do svého účtu, v sekci „Mé knihy“.

RECENZE

E-knihu máte již přečtenou? Jak se vám tato e-kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů elektronických knih. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy prostřednictvím formuláře níže.
K napsání komentáře se přihlašte

Petra 16.02.2013

skvělá sbírka. doporučuji

Souhlasím se zasílání newsletteru eshopu Databook.cz

Data Agentura INFOPHARM

© 2011-2024 Lukáš VikNakladatelství Eknihy hned — Sledování novinek
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací — Souhlasím — Obchodní podmínky
Kontakt | O nás | Jak nakupovat | Jak číst eknihy