Jste na: databook.cz » E-knihy zdarma » Elektronická kniha Dcerka

Dcerka

Newsletter

E-kniha od: Hus Jan

Zabezpečení: e-kniha bez Adobe DRM
Počet stran: 34
Rok vydání: 2011
ISBN: není

Elektronická kniha: Dcerka

Krátký spisek určený Husovým posluchačkám a následovnicím je laskavým napomenutím a připomenutím křesťanských ctností.
E-kniha ke stažení zdarma: ePub | mobi/Kindle | PDF

Stáhni e-knihu
zdarma
Banner link na Lukasvik.cz Reklama

Dcerka - elektronická kniha

Krátký spisek určený Husovým posluchačkám a následovnicím je laskavým napomenutím a připomenutím křesťanských ctností.

E-kniha v kategorii:

E-knihy zdarma >

ISBN knihy:

ISBN pro epub, mobi a PDF nebylo přiděleno

Velikost e-knihy

PDF: 571 kB
EPUB: 264 kB
PRC: 112 kB

Hus Jan

Mistr Jan Hus patří mezi nejznámější a nejdůležitější osobnosti českých dějin. Narodil se roku 1371 v Husinci v jižních Čechách, v Praze roku 1393 získává akademický titul bakaláře a roku 1396 hodnost mistra svobodných umění. V letech 1409 - 1410 působil jako Rektor pražské univerzity. Roku 1400 vysvěcen na kněze. Od roku 1402 pak působí jako kazatel v Betlémské kapli, která byla zřízena s ustanovením, aby v ní slovo Boží bylo hlásáno jazykem českým (roku 1391). V srpnu 1412 Jan Hus opouští Prahu, protože Řím uvalil na Prahu interdikt a na Jana Husa zostřenou klatbu. Mimo jiné za to, že Hus nadále odmítal ničení Viklefových knih, neuznal zákaz kázání v soukromých kaplích a kázal proti odpustkům. Po odchodu z Prahy se Mistr Jan Hus ukrýval na Kozím Hrádku a hradu Krakovci. Zemřel v Kostnici mučedickou smrtí 6. července 1415. Jeho popel pak byl vysypán do řeky Rýn. Pro zájemce o životopis Jana Husa doporučujeme knihu Jan Hus od Evy Kantůrkové.


Zabezpečení: ekniha bez tvrdého DRM - bez Adobe DRM. U všech knih v PDF je zakázaný tisk.

Toto je elektronická kniha nebo-li ebook. E-kniha je publikace, která je vydána, respektive zveřejněna nikoliv tiskem, ale pomocí elektronických zařízení v podobě souboru. Jejich produkce, šíření a uchovávání je realizováno přes počítače a mobilní zařízení jako jsou čtečky elektronických knih, tablety, ale i telefony.

Existují dva základní typy formátů e-knihy. Prvním je MOBI, který vyvinula společnost Amazon pro čtečku Kindle. Dále je to formát EPUB, což je standard podporovaný řadou výrobců (kromě Amazonu). Třetí formát PDF lze zobrazit na všech zařízeních včetně čteček. PDF však není ebook v pravém smyslu slova. PDF se hodí hlavně pro tablet, počítač nebo notebook.

Na čem lze číst elektronické knihy?

E-kniha jde číst na čtečce, tabletu, počítači, PC, notebooku i telefonu. Najednou kupujete všechny dostupné formáty.

Platba je opravdu rychlá

  • Platba platební kartou - v reálném čase
  • Rychlý bankovní převod (přes bankovní tlačítka) - v reálném čase
  • Platba z účtu na účet při odeslání platby do 15:00 - druhý den
  • Platba mobilem (nevyužívejte pokud máte pomalé připojení k internetu) - v reálném čase
  • Platba poštovní poukázkou (využijte pokud nevlastníte bankovní účet) - do tří dnů

Kde bude má e-kniha?

Po zaplacení Vám dáme vědět, eknížka bude v knihovničce, kam se dostanete po přihlášení do svého účtu, v sekci „Mé knihy“.

RECENZE

E-knihu máte již přečtenou? Jak se vám tato e-kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů elektronických knih. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy prostřednictvím formuláře níže.
K napsání komentáře se přihlašte

Souhlasím se zasílání newsletteru eshopu Databook.cz

Městská knihovna v Praze

Největší veřejná knihovna v hlavním městě Praze. Městská knihovna v Praze je otevřenou instituci, která nabízí přístup k beletrii i k literatuře naučné pro děti a dospělé. Zajišťuje svým čtenářům bezplatný přístup k mezinárodním informačním databázím, ale také umožňuje veřejnosti využívat internet na PC nebo bezplatné připojení k wi-fi. Služby pro veřejnost jsou na světové úrovni. Knihovna kromě informačních a rešeršních služeb pořádá akce pro veřejnost, koncerty, divadelní a taneční představení, besedy s autory, módní přehlídky, diskuze. E-knihy jsou poskytovány na základě creative-commons.

© 2011-2024 Lukáš VikNakladatelství Eknihy hned — Sledování novinek
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací — Souhlasím — Obchodní podmínky
Kontakt | O nás | Jak nakupovat | Jak číst eknihy