Jste na: databook.cz » E-knihy pro dospělé » Historie, dějiny » Elektronická kniha „Ústně více“ - Šestatřicátníci

„Ústně více“ - Šestatřicátníci

Newsletter

E-kniha od: Kosatík Pavel

Nakladatel: Dokořán
Zabezpečení: e-kniha bez Adobe DRM
Počet stran: 320
Rok vydání: 2016
ISBN: 978-80-906199-7-5

Elektronická kniha: „Ústně více“ - Šestatřicátníci

V první polovině padesátých let se z přátelství dvou tehdy začínajících básníků Jiřího Paukerta-Kuběny a Václava Havla zrodila literární skupina Šestatřicátníků (nazvaná podle letopočtu narození většiny členů). Skupina sdružovala mladé muže a ženy, kteří věřili ve vlastní literární talent a zároveň neměli v úmyslu zadat si svým psaním s panujícím režimem. Od samého počátku šlo o aktivity paralelní s oficiálními kulturními „strukturami“, jejichž cílem ovšem bylo uplatnit se publikačně na veřejnosti, až to poměry dovolí.
Ukázka e-knihy ke stažení: PDF
E-kniha ke stažení ve formátu ePub | mobi/Kindle | PDF

Koupit e-knihu
248 Kč / 12.4€
Dop. cena 396 Kč
Ušetříte: 148Kč -37%
Banner link na Lukasvik.cz Reklama

„Ústně více“ - Šestatřicátníci - elektronická kniha

V první polovině padesátých let se z přátelství dvou tehdy začínajících básníků Jiřího Paukerta-Kuběny a Václava Havla zrodila literární skupina Šestatřicátníků (nazvaná podle letopočtu narození většiny členů). Skupina sdružovala mladé muže a ženy, kteří věřili ve vlastní literární talent a zároveň neměli v úmyslu zadat si svým psaním s panujícím režimem. Od samého počátku šlo o aktivity paralelní s oficiálními kulturními „strukturami“, jejichž cílem ovšem bylo uplatnit se publikačně na veřejnosti, až to poměry dovolí. To se mnohým členům nakrátko podařilo v průběhu šedesátých let; v následujících dvou dekádách odešli buď do vnitřního, nebo do zahraničního exilu — aby se v průběhu let devadesátých ukázala podivuhodná věc: v podstatě všichni členové skupiny (vedle zmíněných dvou mužů třeba Josef Topol, Pavel Švanda, Věra Linhartová, Viola Fischerová, Alena Wagnerová a další) vlastní biografií potvrdili, že i v nejobtížnějších dobách tvůrčí princip v člověku v konečném důsledku může zvítězit nad tlaky okolí. Kniha zachycuje existenci skupiny Šestatřicátníků od její prehistorie na počátku padesátých let přes „slavná léta“ jejích členů v letech padesátých a šedesátých až po (nyní už jen individuální, neboť skupina jako kolektiv zanikla) biografie členů v letech pozdějších. Na počátku skoro žádný z Šestatřicátníků neměl naději na zajímavou budoucnost; ta se však přesto dostavila, u každého v jiné, vždycky však ve vyhraněně tvůrčí podobě. Co to v člověku je, co mu ve šťastných případech dovolí „zvítězit“ nad poměry? Faktograficky bohatá kniha je příběhem mládí, příběhem tvorby a uceleným obrazem jedné významné a dosud nepříliš známé výseče našeho kulturního života v rozmezí padesáti poválečných let.

E-kniha v kategorii:

Historie, dějiny >
Literatura faktu >
Všeobecné a ostatní >
Umění a kultura >

ISBN knihy:

ISBN PDF formátu: 978-80-906199-6-8
ISBN ePub formátu: 978-80-906199-7-5
ISBN Mobi formátu: 978-80-906199-8-2

Velikost e-knihy:

MOBI: 582 kB
EPUB: 702 kB
PDF: 1469 kB

Kosatík Pavel


Zabezpečení: ekniha bez tvrdého DRM - bez Adobe DRM. U všech knih v PDF je zakázaný tisk.

Toto je elektronická kniha nebo-li ebook. E-kniha je publikace, která je vydána, respektive zveřejněna nikoliv tiskem, ale pomocí elektronických zařízení v podobě souboru. Jejich produkce, šíření a uchovávání je realizováno přes počítače a mobilní zařízení jako jsou čtečky elektronických knih, tablety, ale i telefony.

Existují dva základní typy formátů e-knihy. Prvním je MOBI, který vyvinula společnost Amazon pro čtečku Kindle. Dále je to formát EPUB, což je standard podporovaný řadou výrobců (kromě Amazonu). Třetí formát PDF lze zobrazit na všech zařízeních včetně čteček. PDF však není ebook v pravém smyslu slova. PDF se hodí hlavně pro tablet, počítač nebo notebook.

Na čem lze číst elektronické knihy?

E-kniha jde číst na čtečce, tabletu, počítači, PC, notebooku i telefonu. Najednou kupujete všechny dostupné formáty.

Platba je opravdu rychlá

  • Platba platební kartou - v reálném čase
  • Rychlý bankovní převod (přes bankovní tlačítka) - v reálném čase
  • Platba z účtu na účet při odeslání platby do 15:00 - druhý den
  • Platba mobilem (nevyužívejte pokud máte pomalé připojení k internetu) - v reálném čase
  • Platba poštovní poukázkou (využijte pokud nevlastníte bankovní účet) - do tří dnů

Kde bude má e-kniha?

Po zaplacení Vám dáme vědět, eknížka bude v knihovničce, kam se dostanete po přihlášení do svého účtu, v sekci „Mé knihy“.

RECENZE

E-knihu máte již přečtenou? Jak se vám tato e-kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů elektronických knih. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy prostřednictvím formuláře níže.
K napsání komentáře se přihlašte

Souhlasím se zasílání newsletteru eshopu Databook.cz

Dokořán

Nakladatelství se zaměřuje zejména na populárně-naučnou a odbornou literaturu s výběrovými přesahy do kvalitní beletrie a poezie. Edice Aliter přináší originální pohledy na moderní témata, často u nás dosud nezpracovaná, která zpřístupňuje srozumitelnou formou. Řada Zip se zabývá podobně jako Aliter současnými tématy, především v oblasti přírodních věd, proniká však hlouběji k jejich podstatě. (Obě řady vycházejí ve spolupráci s nakladatelstvím Argo.) Edice Zlom přináší populárně psané knihy z oblasti společenských věd. V edici Bod vychází odborná literatura se zaměřením na akademické publikum. V edici Mocca – malá, ale silná káva vycházejí výběry toho nejlepšího z poezie, výběr z kvalitní české a světové prózy přináší edice Netopýr. Pro náročnější čtenáře beletrie jsou určeny knihy z řady Neviditelná knihovna. V ediční řadě Pergamen vycházejí bohatě ilustrované populárně-naučné knihy pro radost i po učení. Kromě toho nakladatelství vydává mnoho knih i mimo ediční řady, a ve spolupráci s nakladatelstvím Jaroslava Jisková – Máj.

© 2011-2022 Lukáš VikNakladatelství Eknihy hned — Sledování novinek
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací — Souhlasím — Obchodní podmínky
Kontakt | O nás | Jak nakupovat | Jak číst eknihy