Jste na: databook.cz » Prouza Josef - elektronické knihy

Prouza Josef - elektronické knihy

Josef Prouza se narodil 7. listopadu 1957 v Olomouci. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a konzervatoř společenského tance. Po sametové revoluci absolvoval odbornou stáž v pařížských denících. Po základní vojenské službě v Armádním uměleckém souboru v Praze se stal rozhlasovým redaktorem (Mikrofórum, Studio mladých, Radio Bonton), ekonomickým komentátorem Hospodářských novin, redaktorem zábavy TV NOVA, marketingovým ředitelem Sazky, kreativním producentem České televize, a poté opět působil v marketingu v holdingu SPGroup.

Dlouhých 35 let vedl soubor moderního tance Impuls Praha, který za jeho působení získal řadu nejvyšších ocenění na krajských a celostátních festivalech a přehlídkách. Tvořil také choreografie pro televizi a film (Ptákoviny podle Aristofana v Národním divadle v Praze, filmy Šakalí léta, Pelíšky, TV seriál Prima sezóna, TV pořady Boom, Na vlastní nebezpečí, Televarieté, Galasuperšou, Videodisko, apod.

První vážné literární pokusy učinil na poli poezie, publikoval v časopisech a sbornících (Jen jednou ponejprv – Mladá fronta, Zvláštní znamení – Československý spisovatel), a zvítězil v několika celostátních literárních soutěžích. Věnoval se i rozhlasové tvorbě (pásma, fíčry, reportáže) a zde získal také několik ocenění, např. za tvorbu série zábavných pořadů Divadélko Pusa nebo za reportáž Stodola nebo hotel. Později se věnoval především scénáristické tvorbě pro televizi (pořady jako Risk, Bingo, IQ test národa, S padesátkou na dresu, Neshow).

V reklamní tvorbě marketingový tým pod jeho vedením získal řadu českých, evropských i  světových ocenění, např. Zlaté pecky nebo Louskáčka, Golden drum a Silver drumstick v Portoroži, Zlatou plaketu v Montreaux, Golden Hammer v Rize, The Cup ve Valencii, první ceny z Norska, Mexika, apod.

Román V některém z příštích žraloků je jeho prvotinou.

| 1
seřadit dle: ceny | názvu | radit-dolu sestupně
  • Prouza Josef

eKniha -  V některém z příštích žraloků
e-kniha

V některém z příštích žraloků

Autor: Prouza Josef
Rozsáhlý trojgenerační román Josefa Prouzy V některém z příštích žraloků mapuje období cca 40 let v postavách dětského Choudi z uvolněných let šedesátých, studenta Ondry v normalizačních osmdesátých a vrcholového manažera Remeše v „divokých“ devadesátých letech.
Popis: Elektronická kniha, 453 stran
Zabezpečení: ekniha bez Adobe DRM, E-kniha ke stažení ve formátu: ePub | mobi/Kindle
e-kniha: 149 Kč / 7.5 €
další stránka
předchozí stránka
1
Pomůžeme Vám publikovat e-knihy
© 2011-2024 Lukáš VikNakladatelství Eknihy hned — Sledování novinek
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací — Souhlasím — Obchodní podmínky
Kontakt | O nás | Jak nakupovat | Jak číst eknihy