Jste na: databook.cz » E-knihy pro děti » Beletrie pro děti » Dobrodružství, napětí, fantasy » Elektronická kniha Na vlně 57 metrů

Na vlně 57 metrů

Newsletter

E-kniha od: Batlička Otakar

Nakladatel: Carpe diem
Zabezpečení: e-kniha bez Adobe DRM
Počet stran: 98
Rok vydání: 2013
ISBN: 978-80-87631-51-5

Elektronická kniha: Na vlně 57 metrů

Sbírka dobrodružných povídek z exotických prostředí, která v polovině 60. let 20. století nastartovala obnovený zájem o spisovatele, který se proslavil krátkými, vypointované příběhy pro mládež a milovníky dobrodružství jakéhokoliv věku.
Ukázka e-knihy ke stažení: PDF
E-kniha ke stažení ve formátu PDF

Koupit e-knihu
69 Kč / 3.5€
Banner link na Lukasvik.cz Reklama

Na vlně 57 metrů - elektronická kniha

Sbírka dobrodružných povídek z exotických prostředí, která v polovině 60. let 20. století nastartovala obnovený zájem o spisovatele, který se proslavil krátkými, vypointované příběhy pro mládež a milovníky dobrodružství jakéhokoliv věku.

Uživatelská rezenze:

Otakar Batlička: Na vlně 57 metrů

Jde o sbírku povídek známého českého dobrodruha a autora literatury pro mládež Otakara Batličky, která vyšla poprvé v roce 1965 (tj. téměř čtvrtstoletí po Batličkově smrti). Některé z povídek patrně vyšly už na přelomu 30. a 40. let v časopise Mladý hlasatel.

Jde o typické batličkovské dílo. Kolekce příběhů a historek, které autor sesbíral (a v některých případech snad i sám prožil) na svých cestách a přetavil do povídkového formátu, je psána jednoduchým hutným jazykem bez zbytečných kudrlinek a je prostá vulgarismů. Stěžejní je děj nesoucí pobavení či případně i výchovné poučení, hlavními aktéry jsou zpravidla obyčejní a chudí lidé, často dobrodruzi, vojáci či námořníci.

Kniha je obzvláště vhodná pro mládež a jako relaxační četba pro dospělé, kteří dávají přednost jednoduše zapsanému krátkému příběhu před velkými romány či básnickým jazykem.

Autor recenze: I. Pospíšil

Elektronické knihy na podobné téma: Česká současná literaturaČeská klasická literaturaPovídky a novely
Erotické povídkyHerci a herečkyČeské detektivkyOdborná literatura, učebnicePsychologieLáskaFejetony, rozhovoryPověstiMytologie

E-kniha v kategorii:

Dobrodružství, napětí, fantasy >
Dobrodružné romány >
Romány, povídky, novely >
Western >
Škola >

ISBN knihy:

ISBN PDF formátu: 978-80-87631-51-5

Velikost e-knihy

PDF: 1406 kB

Batlička Otakar

Narozen 12.3.1895 v Praze, zastřelen 13.2.1942 v koncentračním táboře Mauthausen. Autor dobrodružné literatury pro mládež.

Otakar Batlička (1895-1942) je český světoběžník, spisovatel, dobrodruh, radioamatér a bojovník proti nacismu. Navzdory různým mýtům a legendám, kterými ho opředli jeho fanoušci a vydavatelé jeho díla, prožil své dětství i většinu života poklidně v Praze a na cestách v zahraničí pobyl jen pár let v dospělosti.

Po okupaci Československa nacisty se jako radiotelegrafista zapojil do protinacistického odboje, v němž působil až do podzimu 1941, kdy jej zajalo gestapo. Nakonec skončil v koncentračním táboře Mauthausen, kde jej vězeňský lékař zavraždil injekcí benzínu do srdce.

Jako spisovatel začal být známý na přelomu 30. a 40. let, kdy publikoval dobrodružné povídky a články z oboru radiotelegrafie v časopise Mladý hlasatel. Knižně začalo jeho povídkové dílo vycházet až dlouho po jeho smrti, v 60. letech 20. století, především zásluhou Petra Sadeckého.

Batlička byl skvělý sběratel příběhů a dobrý vypravěč, nicméně v gramatice a psaném projevu obecně měl velké slabiny a jeho povídky potřebovaly velké úpravy, pročež byly při různých příležitostech upravovány (někdy dost výrazně) rozličnými editory. Některé tak existují v několika verzích – v originální podobě, ve verzi pro časopis a ve verzi pro knižní vydání.


Zabezpečení: ekniha bez tvrdého DRM - bez Adobe DRM. U všech knih v PDF je zakázaný tisk.

Toto je elektronická kniha nebo-li ebook. E-kniha je publikace, která je vydána, respektive zveřejněna nikoliv tiskem, ale pomocí elektronických zařízení v podobě souboru. Jejich produkce, šíření a uchovávání je realizováno přes počítače a mobilní zařízení jako jsou čtečky elektronických knih, tablety, ale i telefony.

Existují dva základní typy formátů e-knihy. Prvním je MOBI, který vyvinula společnost Amazon pro čtečku Kindle. Dále je to formát EPUB, což je standard podporovaný řadou výrobců (kromě Amazonu). Třetí formát PDF lze zobrazit na všech zařízeních včetně čteček. PDF však není ebook v pravém smyslu slova. PDF se hodí hlavně pro tablet, počítač nebo notebook.

Na čem lze číst elektronické knihy?

E-kniha jde číst na čtečce, tabletu, počítači, PC, notebooku i telefonu. Najednou kupujete všechny dostupné formáty.

Platba je opravdu rychlá

  • Platba platební kartou - v reálném čase
  • Rychlý bankovní převod (přes bankovní tlačítka) - v reálném čase
  • Platba z účtu na účet při odeslání platby do 15:00 - druhý den
  • Platba mobilem (nevyužívejte pokud máte pomalé připojení k internetu) - v reálném čase
  • Platba poštovní poukázkou (využijte pokud nevlastníte bankovní účet) - do tří dnů

Kde bude má e-kniha?

Po zaplacení Vám dáme vědět, eknížka bude v knihovničce, kam se dostanete po přihlášení do svého účtu, v sekci „Mé knihy“.

RECENZE

E-knihu máte již přečtenou? Jak se vám tato e-kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů elektronických knih. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy prostřednictvím formuláře níže.
K napsání komentáře se přihlašte

Souhlasím se zasílání newsletteru eshopu Databook.cz

Carpe diem

carpe-diem-logoVydavatelství Carpe Diem je zaměřeno na kvalitní opomíjenou beletrii (vedle reedic starších děl české literatury vydává i novinky), monografie, cestopisy. „Edice klubové poezie“ navazuje na dávné aktivity Klubu přátel poezie, kdy v něm vycházely ke knihám i malé gramofonové desky.

© 2011-2024 Lukáš VikNakladatelství Eknihy hned — Sledování novinek
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací — Souhlasím — Obchodní podmínky
Kontakt | O nás | Jak nakupovat | Jak číst eknihy