Jste na: databook.cz » Batlička Otakar - elektronické knihy

Batlička Otakar - elektronické knihy

Narozen 12.3.1895 v Praze, zastřelen 13.2.1942 v koncentračním táboře Mauthausen. Autor dobrodružné literatury pro mládež.

Otakar Batlička (1895-1942) je český světoběžník, spisovatel, dobrodruh, radioamatér a bojovník proti nacismu. Navzdory různým mýtům a legendám, kterými ho opředli jeho fanoušci a vydavatelé jeho díla, prožil své dětství i většinu života poklidně v Praze a na cestách v zahraničí pobyl jen pár let v dospělosti.

Po okupaci Československa nacisty se jako radiotelegrafista zapojil do protinacistického odboje, v němž působil až do podzimu 1941, kdy jej zajalo gestapo. Nakonec skončil v koncentračním táboře Mauthausen, kde jej vězeňský lékař zavraždil injekcí benzínu do srdce.

Jako spisovatel začal být známý na přelomu 30. a 40. let, kdy publikoval dobrodružné povídky a články z oboru radiotelegrafie v časopise Mladý hlasatel. Knižně začalo jeho povídkové dílo vycházet až dlouho po jeho smrti, v 60. letech 20. století, především zásluhou Petra Sadeckého.

Batlička byl skvělý sběratel příběhů a dobrý vypravěč, nicméně v gramatice a psaném projevu obecně měl velké slabiny a jeho povídky potřebovaly velké úpravy, pročež byly při různých příležitostech upravovány (někdy dost výrazně) rozličnými editory. Některé tak existují v několika verzích – v originální podobě, ve verzi pro časopis a ve verzi pro knižní vydání.

| 1
seřadit dle: ceny | názvu | radit-dolu sestupně
  • Batlička Otakar

e-kniha

Rájem i peklem

Autor: Batlička Otakar
Elektronická kniha o dobrodružné výpravě do brazilských pralesů představuje klasickou ukázku předválečné přímočaré dobrodružné četby, určené především mládeži.
Popis: Elektronická kniha, 130 stran
Zabezpečení: ekniha bez Adobe DRM, E-kniha ke stažení zdarma: ePub | mobi/Kindle | PDF
e-kniha: 0 Kč / 0 €
eKniha -  Na vlně 57 metrů
e-kniha

Na vlně 57 metrů

Autor: Batlička Otakar
Sbírka dobrodružných povídek z exotických prostředí, která v polovině 60. let 20. století nastartovala obnovený zájem o spisovatele, který se proslavil krátkými, vypointované příběhy pro mládež a milovníky dobrodružství jakéhokoliv věku.
Popis: Elektronická kniha, 98 stran
Zabezpečení: ekniha bez Adobe DRM, E-kniha ke stažení ve formátu: PDF
e-kniha: 69 Kč / 3.5 €
další stránka
předchozí stránka
1
Pomůžeme Vám publikovat e-knihy
© 2011-2024 Lukáš VikNakladatelství Eknihy hned — Sledování novinek
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací — Souhlasím — Obchodní podmínky
Kontakt | O nás | Jak nakupovat | Jak číst eknihy