Jste na: databook.cz » Mácha Karel Hynek - elektronické knihy

Mácha Karel Hynek - elektronické knihy

Představitel romantismu a dle literárních historiků zakladatel moderní české poezie Karel Hynek Mácha (1810-1836) – básník, prozaik, dramatik. Mácha měl zálibu v divadle a cestování; miloval život, člo­věka, přírodu a nade vše svou vlast, po jejíž svobodě a slávě toužil. Při svých cestách si dělal poznámky do svého deníku a také docela pěkně kreslil.

Karel Hynek Mácha je především autorem notoricky známého díla českého romantismu lyricko-epická básně Máj. Další díla: Večer na Bezdězu, Marinka, Kat, Cikáni, Pouť krkonošská, Křivoklad, deníky.  Karel Hynek

Máchův přínos:

Karel Hanek Mácha je prvním českým moderním básníkem – představitel vrcholného ro­mantismu – rozpor snu a skutečnosti – základ moderního bás­nického jazyka – hudebnost verše – obrazové bohatství – in­spirace májovců (V. Hálka, A. Heyduka), V. Dyka, J. Hory, F. Hrubína, V. Holana.

Máj – lyricko-epická skladba českého romantismu, vrchol básníkovy tvorby, základní dílo moderní české poezie; má 4 zpěvy, 2 intermezza a vcelku prostý děj. Příběh otcovraha, vyděděnce společnosti je východiskem k filozofickým úva¬hám o smyslu života a obžalobě společnosti. Podle této básně byl také natočen stejnojmenný český film Máj v režii Františka Antonína Brabce v roce 2008.

| 1
seřadit dle: ceny | názvu | radit-dolu sestupně
  • Mácha Karel Hynek

eKniha -  Máj
e-kniha
BESTSELLER
  

Máj

Autor: Mácha Karel Hynek
Lyricko-epická báseň s epickou složkou navazující na loupežnické příběhy. Viléma, vůdce loupežníků, poznáváme už jako vězně odsouzeného za otcovraždu.
Popis: Elektronická kniha, 46 stran
Zabezpečení: ekniha bez Adobe DRM, E-kniha ke stažení ve formátu: PDF
e-kniha: 49 Kč / 2.5 €
e-kniha

Jitro

Autor: Mácha Karel Hynek
Německé básně K. H. Máchy s paraelním českým překladem.
Popis: Elektronická kniha, 35 stran
Zabezpečení: ekniha bez Adobe DRM, E-kniha ke stažení zdarma: ePub | PDF
e-kniha: 0 Kč / 0 €
další stránka
předchozí stránka
1
Pomůžeme Vám publikovat e-knihy
© 2011-2023 Lukáš VikNakladatelství Eknihy hned — Sledování novinek
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací — Souhlasím — Obchodní podmínky
Kontakt | O nás | Jak nakupovat | Jak číst eknihy