Jste na: databook.cz » Poezie » Poezie » Elektronická kniha Jitro

Jitro

Newsletter

E-kniha od: Mácha Karel Hynek

Zabezpečení: e-kniha bez Adobe DRM
Počet stran: 35
Rok vydání: 2011
ISBN: není

Elektronická kniha: Jitro

Německé básně K. H. Máchy s paraelním českým překladem.
E-kniha ke stažení zdarma: ePub | PDF

Stáhni e-knihu
zdarma
Banner link na Lukasvik.cz Reklama

Jitro

Německé básně K. H. Máchy s paraelním českým překladem.

Mácha Karel Hynek

Představitel romantismu a dle literárních historiků zakladatel moderní české poezie Karel Hynek Mácha (1810-1836) – básník, prozaik, dramatik. Mácha měl zálibu v divadle a cestování; miloval život, člo­věka, přírodu a nade vše svou vlast, po jejíž svobodě a slávě toužil. Při svých cestách si dělal poznámky do svého deníku a také docela pěkně kreslil.

Karel Hynek Mácha je především autorem notoricky známého díla českého romantismu lyricko-epická básně Máj. Další díla: Večer na Bezdězu, Marinka, Kat, Cikáni, Pouť krkonošská, Křivoklad, deníky.  Karel Hynek

Máchův přínos:

Karel Hanek Mácha je prvním českým moderním básníkem – představitel vrcholného ro­mantismu – rozpor snu a skutečnosti – základ moderního bás­nického jazyka – hudebnost verše – obrazové bohatství – in­spirace májovců (V. Hálka, A. Heyduka), V. Dyka, J. Hory, F. Hrubína, V. Holana.

Máj – lyricko-epická skladba českého romantismu, vrchol básníkovy tvorby, základní dílo moderní české poezie; má 4 zpěvy, 2 intermezza a vcelku prostý děj. Příběh otcovraha, vyděděnce společnosti je východiskem k filozofickým úva¬hám o smyslu života a obžalobě společnosti. Podle této básně byl také natočen stejnojmenný český film Máj v režii Františka Antonína Brabce v roce 2008.


Zabezpečení: ekniha bez tvrdého DRM - bez Adobe DRM. U všech knih v PDF je zakázaný tisk.

Toto je elektronická kniha nebo-li ebook. E-kniha je publikace, která je vydána, respektive zveřejněna nikoliv tiskem, ale pomocí elektronických zařízení v podobě souboru. Jejich produkce, šíření a uchovávání je realizováno přes počítače a mobilní zařízení jako jsou čtečky elektronických knih, tablety, ale i telefony.

Existují dva základní typy formátů e-knihy. Prvním je MOBI, který vyvinula společnost Amazon pro čtečku Kindle. Dále je to formát EPUB, což je standard podporovaný řadou výrobců (kromě Amazonu). Třetí formát PDF lze zobrazit na všech zařízeních včetně čteček. PDF však není ebook v pravém smyslu slova. PDF se hodí hlavně pro tablet, počítač nebo notebook.

Na čem lze číst elektronické knihy?

E-kniha jde číst na čtečce, tabletu, počítači, PC, notebooku i telefonu. Najednou kupujete všechny dostupné formáty.

Platba je opravdu rychlá

  • Platba platební kartou - v reálném čase
  • Rychlý bankovní převod (přes bankovní tlačítka) - v reálném čase
  • Platba z účtu na účet při odeslání platby do 15:00 - druhý den
  • Platba mobilem (nevyužívejte pokud máte pomalé připojení k internetu) - v reálném čase
  • Platba poštovní poukázkou (využijte pokud nevlastníte bankovní účet) - do tří dnů

Kde bude má e-kniha?

Po zaplacení Vám dáme vědět, eknížka bude v knihovničce, kam se dostanete po přihlášení do svého účtu, v sekci „Mé knihy“.

RECENZE

E-knihu máte již přečtenou? Jak se vám tato e-kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů elektronických knih. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy prostřednictvím formuláře níže.
K napsání komentáře se přihlašte

Souhlasím se zasílání newsletteru eshopu Databook.cz

Městská knihovna v Praze

Největší veřejná knihovna v hlavním městě Praze. Městská knihovna v Praze je otevřenou instituci, která nabízí přístup k beletrii i k literatuře naučné pro děti a dospělé. Zajišťuje svým čtenářům bezplatný přístup k mezinárodním informačním databázím, ale také umožňuje veřejnosti využívat internet na PC nebo bezplatné připojení k wi-fi. Služby pro veřejnost jsou na světové úrovni. Knihovna kromě informačních a rešeršních služeb pořádá akce pro veřejnost, koncerty, divadelní a taneční představení, besedy s autory, módní přehlídky, diskuze. E-knihy jsou poskytovány na základě creative-commons.

© 2011-2023 Lukáš VikNakladatelství Eknihy hned — Sledování novinek
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací — Souhlasím — Obchodní podmínky
Kontakt | O nás | Jak nakupovat | Jak číst eknihy