BAZAR
Prodáme stavební pozemek Kratonohy - Michnovka - do 20min v Pardubcích či Hradci Králové Prodám parcelu kratonohy pravy michnovka pardubuce hradec kralove Prodej stavební parcely 1066 m2 Kratonohy – Michnovka, blízko Pardubic, Přelouče, Lázní Bohdaneč a Hradce Králové s dobrým napojením na dálnici D11.
Jste na: databook.cz » Daniel Milan - elektronické knihy

Daniel Milan - elektronické knihy

Narodil se 14.6.1931 v Horažďovicích. Vystudoval na přírodovědecké fakultě Karlovy univerzity obor zoologie-parazitologie. Pracoval jako vedoucí vědecký pracovník Parazitologického ústavu ČSAV v oboru výzkumu cizopasných členovců, jejich ekologie, zoogeografie a významu v přenosu nákaz. Zúčastnil se řady expedic, které studovaly přírodní ohniskovost nákaz a problémy lékařské geografie v zemích jihovýchodní Evropy (Albánie, Bulharsko, Jugoslávie). Studijně navštívil Skalnaté hory (USA - 1963), byl členem I. a II. čs. expedice do Hindúkuše (1965 - 1967) a III. čs.expedice do Himálaje (oblast Makalu - 1975). Pracoval v Afganistánu (1974), Ugandě (1978) a na Kubě (1980). Je autorem a spoluautorem více než 160 vědeckých prací (z toho 5 knižních) zveřejněných v čs. i zahraničním tisku a velkého počtu odborných pojednání a popularizačních článků.

| 1
seřadit dle: ceny | názvu | radit-dolu sestupně
  • Daniel Milan

eKniha -  Život a smrt na vrcholech světa
e-kniha

Život a smrt na vrcholech světa

Autor: Daniel Milan
Kudy táhli Marco Polo, Alexandr Veliký, Džingischán, Tamerlán. Hindúkuš – hory vraždící Indy. Pavouci na ledovci ve výšce 5500 m. Po stopách sněžného muže. Tři čs. horolezecké expedice do Hindúkuše a Himálaje, které se uskutečnily v letech 1965–1973, nesledovaly pouze sportovní cíle, ale prováděly i průzkum zvířeny. Autor, který se jako přírodovědec zúčastnil všech výprav, vylíčil v knížce nejen zážitky členů expedice, ale přiblížil i získané vědecké poznatky.
Popis: Elektronická kniha, 465 stran
Zabezpečení: ekniha bez Adobe DRM, E-kniha dostupná: ePub | mobi/Kindle | PDF
e-kniha: 149 Kč / 7.1 €
další stránka
předchozí stránka
1
Pomůžeme Vám publikovat e-knihy
© 2011-2019 Elektronické knihy - internetové knihkupectví Databook
Obchodní podmínky | Na Databook.cz vše vč. 21% DPH
Webdesign: Lukáš Vik | Doporučujeme: Nakladavatelství E-knihy hned | Wikipedie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím
E-knihy ve všech dostupných formátech

Potřebujete poradit? Poradíme vám přes Kontakní formulář

Navštivte náš Facebook