BAZAR
Prodáme stavební pozemek Kratonohy - Michnovka - do 20min v Pardubcích či Hradci Králové Prodám parcelu kratonohy pravy michnovka pardubuce hradec kralove Prodej stavební parcely 1066 m2 Kratonohy – Michnovka, blízko Pardubic, Přelouče, Lázní Bohdaneč a Hradce Králové s dobrým napojením na dálnici D11.
Jste na: databook.cz » Blahutová Ivana - elektronické knihy

Blahutová Ivana - elektronické knihy

Narozena v Ostravě (1958). Vystudovala obor ruský jazyk – občanská nauka na pedagogické fakultě a vystřídala řadu zaměstnání a nezaměstnání. Příležitostně připravuje a moderuje literární pořady, překládá z ruštiny, ilustruje a vypomáhá jako externí korektorka v malém pražském nakladatelství. Poprvé publikovala časopisecky v r. 1979, a to vítěznou povídku z krajské literární soutěže. Píše převážně prózu, ale rovněž dramatické texty, poezii, literární recenze aj. Hlásí se k psychologické a sociální próze, grotesce a k „příběhům s tajemstvím“ (tj. k žánru historicky staršímu a obecnějšímu než sci-fi a fantasy). Již ve 20. století a poté i v 21. století se úspěšně zúčastnila řady literárních klání. V 80. letech minulého věku spolupracovala s krajským vysíláním Čs. rozhlasu v Ostravě (v éteru šest povídek). Pro brněnské amatérské divadlo Cylindr zdramatizovala knihu Karla Poláčka Bylo nás pět pod názvem Holčičiny (oceněna na festivalu v Antverpách v r. 1982). Povídkami a básněmi přispěla do různých sborníků, např.: almanach Oheň (Profil 1981), Slavík nezpívá špatně (Lyra Pragensis 2001); fanzin Stříbřitělesklý halmochron 2003, (SFK Andromeda 2003); Drakobijci 5 (Straky na vrbě 2003); Per aspera ad astra (Blue World 2004); Drakobijci 6 (Straky na vrbě 2004); Technokouzla aneb příběhy z jiných světů (Key Publishing 2008); Posvícení 3 (Balt-East 2008); česko-italská povídková antologie Dům u moře / La Casa al Mare (Balt-East 2009); Jinosvěty aneb (ne)skutečné příběhy (nakl. Československý fandom 2011). Formou scénického čtení představil brněnský Výbor národní kultury v prosinci 2005 její knižní drama Román o vztahu Karla Čapka a Olgy Scheinpflugové. Původní rozhlasovou hru Milenec (napsanou na motivy vlastní stejnojmenné sci-fi povídky) uvedl Slovenský rozhlas Bratislava v r. 2006 v překladu Pavola Janíka. Knižně publikovala: jako spoluautorka s Leošem Vaškem knížečku próz z historie Kunštátska Tehdy, tenkrát, kdysi (Bolzano 1996); povídkovou knihu Bílý kůň – s podtitulem Sedm fantaskních příběhů (Balt-East 2007) – ta obdržela v r. 2009 Cenu Unie českých spisovatelů; román Molochita (Key Publishing 2008) – původně vydán coby samizdat v r. 2002; povídkovou knihu Nessun dorma a jiné příběhy (Key Publishing 2010). Blahutová sice oficiálně ještě žije, a to v Brně, avšak již dávno se proměnila z člověka v domácí noční zvíře, a proto jen výjimečně vylézá ze své nory. V posledních letech zcela propadla své první lásce – kinematografii, a tudíž spoustu nocí marní tím, že pod pirátskou vlajkou brázdí vlny internetových filmoték.

Seznam románů:

| 1
seřadit dle: ceny | názvu | radit-dolu sestupně
  • Blahutová Ivana

eKniha -  Bílý kůň
e-kniha

Bílý kůň

Autor: Blahutová Ivana
Sedm fantaskních příběhů.
Popis: Elektronická kniha, 157 stran
Zabezpečení: ekniha bez Adobe DRM, E-kniha dostupná: PDF
e-kniha: 0 Kč / 0 €
eKniha -  Román
e-kniha

Román

Autor: Blahutová Ivana
Knižní drama o 19 obrazech.
Popis: Elektronická kniha, 79 stran
Zabezpečení: ekniha bez Adobe DRM, E-kniha dostupná: PDF
e-kniha: 0 Kč / 0 €
další stránka
předchozí stránka
1
Pomůžeme Vám publikovat e-knihy
© 2011-2019 Elektronické knihy - internetové knihkupectví Databook
Obchodní podmínky | Na Databook.cz vše vč. 21% DPH
Webdesign: Lukáš Vik | Doporučujeme: Nakladavatelství E-knihy hned | Wikipedie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím
E-knihy ve všech dostupných formátech

Potřebujete poradit? Poradíme vám přes Kontakní formulář

Navštivte náš Facebook