BAZAR
Prodáme stavební pozemek Kratonohy - Michnovka - do 20min v Pardubcích či Hradci Králové Prodám parcelu kratonohy pravy michnovka pardubuce hradec kralove Prodej stavební parcely 1066 m2 Kratonohy – Michnovka, blízko Pardubic, Přelouče, Lázní Bohdaneč a Hradce Králové s dobrým napojením na dálnici D11.
Jste na: databook.cz » E-knihy zdarma » Elektronická kniha Román

Román

Newsletter

E-kniha od: Blahutová Ivana

Zabezpečení: e-kniha bez Adobe DRM
Počet stran: 79
Rok vydání: 2005
ISBN: není

Anotace: Román

Knižní drama o 19 obrazech.
E-kniha dostupná ve formátu: PDF

Stáhni e-knihu
zdarma

Román - knižní drama

Drama je prostorově situováno (po vzoru Čapkovy Matky) do jediného místa – pracovny. Časově se odehrává v období nacistické okupace, kdy Olga Scheinpflugová psalaČeský román, ve kterém umělecky ztvárnila nejen celou historii svého vztahu s KarlemČapkem, ale i klíčové okamžiky českých dějin první poloviny 20. století, zejména obdobíprvní republiky, rok 1938, mnichovskou zradu a okupační teror v tzv. protektorátu.

E-kniha v kategorii:

E-knihy zdarma >

Blahutová Ivana

Narozena v Ostravě (1958). Vystudovala obor ruský jazyk – občanská nauka na pedagogické fakultě a vystřídala řadu zaměstnání a nezaměstnání. Příležitostně připravuje a moderuje literární pořady, překládá z ruštiny, ilustruje a vypomáhá jako externí korektorka v malém pražském nakladatelství. Poprvé publikovala časopisecky v r. 1979, a to vítěznou povídku z krajské literární soutěže. Píše převážně prózu, ale rovněž dramatické texty, poezii, literární recenze aj. Hlásí se k psychologické a sociální próze, grotesce a k „příběhům s tajemstvím“ (tj. k žánru historicky staršímu a obecnějšímu než sci-fi a fantasy). Již ve 20. století a poté i v 21. století se úspěšně zúčastnila řady literárních klání. V 80. letech minulého věku spolupracovala s krajským vysíláním Čs. rozhlasu v Ostravě (v éteru šest povídek). Pro brněnské amatérské divadlo Cylindr zdramatizovala knihu Karla Poláčka Bylo nás pět pod názvem Holčičiny (oceněna na festivalu v Antverpách v r. 1982). Povídkami a básněmi přispěla do různých sborníků, např.: almanach Oheň (Profil 1981), Slavík nezpívá špatně (Lyra Pragensis 2001); fanzin Stříbřitělesklý halmochron 2003, (SFK Andromeda 2003); Drakobijci 5 (Straky na vrbě 2003); Per aspera ad astra (Blue World 2004); Drakobijci 6 (Straky na vrbě 2004); Technokouzla aneb příběhy z jiných světů (Key Publishing 2008); Posvícení 3 (Balt-East 2008); česko-italská povídková antologie Dům u moře / La Casa al Mare (Balt-East 2009); Jinosvěty aneb (ne)skutečné příběhy (nakl. Československý fandom 2011). Formou scénického čtení představil brněnský Výbor národní kultury v prosinci 2005 její knižní drama Román o vztahu Karla Čapka a Olgy Scheinpflugové. Původní rozhlasovou hru Milenec (napsanou na motivy vlastní stejnojmenné sci-fi povídky) uvedl Slovenský rozhlas Bratislava v r. 2006 v překladu Pavola Janíka. Knižně publikovala: jako spoluautorka s Leošem Vaškem knížečku próz z historie Kunštátska Tehdy, tenkrát, kdysi (Bolzano 1996); povídkovou knihu Bílý kůň – s podtitulem Sedm fantaskních příběhů (Balt-East 2007) – ta obdržela v r. 2009 Cenu Unie českých spisovatelů; román Molochita (Key Publishing 2008) – původně vydán coby samizdat v r. 2002; povídkovou knihu Nessun dorma a jiné příběhy (Key Publishing 2010). Blahutová sice oficiálně ještě žije, a to v Brně, avšak již dávno se proměnila z člověka v domácí noční zvíře, a proto jen výjimečně vylézá ze své nory. V posledních letech zcela propadla své první lásce – kinematografii, a tudíž spoustu nocí marní tím, že pod pirátskou vlajkou brázdí vlny internetových filmoték.

Seznam románů:


Zabezpečení: ekniha bez tvrdého DRM - bez Adobe DRM. U všech knih v PDF je zakázaný tisk.

Toto je elektronická kniha nebo-li ebook. E-kniha je publikace, která je vydána, respektive zveřejněna nikoliv tiskem, ale pomocí elektronických zařízení v podobě souboru. Jejich produkce, šíření a uchovávání je realizováno přes počítače a mobilní zařízení jako jsou čtečky elektronických knih, tablety, ale i telefony.

Existují dva základní typy formátů e-knihy. Prvním je MOBI, který vyvinula společnost Amazon pro čtečku Kindle. Dále je to formát EPUB, což je standard podporovaný řadou výrobců (kromě Amazonu). Třetí formát PDF lze zobrazit na všech zařízeních včetně čteček. PDF však není ebook v pravém smyslu slova. PDF se hodí hlavně pro tablet, počítač nebo notebook.

Na čem lze číst elektronické knihy?

E-kniha jde číst na čtečce, tabletu, počítači, PC, notebooku i telefonu. Najednou kupujete všechny dostupné formáty.

Platba je opravdu rychlá

  • Platba platební kartou - v reálném čase
  • Rychlý bankovní převod (přes bankovní tlačítka) - v reálném čase
  • Platba z účtu na účet při odeslání platby do 15:00 - druhý den
  • Platba mobilem (nevyužívejte pokud máte pomalé připojení k internetu) - v reálném čase
  • Platba poštovní poukázkou (využijte pokud nevlastníte bankovní účet) - do tří dnů

Kde bude má e-kniha?

Po zaplacení Vám dáme vědět, eknížka bude v knihovničce, kam se dostanete po přihlášení do svého účtu, v sekci „Mé knihy“.

RECENZE

E-knihu máte již přečtenou? Jak se vám tato e-kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů elektronických knih. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy prostřednictvím formuláře níže.
K napsání komentáře se přihlašte

Souhlasím se zasílání newsletteru eshopu Databook.cz

© 2011-2019 Elektronické knihy - internetové knihkupectví Databook
Obchodní podmínky | Na Databook.cz vše vč. 21% DPH
Webdesign: Lukáš Vik | Doporučujeme: Nakladavatelství E-knihy hned | Wikipedie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím
E-knihy ve všech dostupných formátech

Potřebujete poradit? Poradíme vám přes Kontakní formulář

Navštivte náš Facebook