Jste na: databook.cz » E-knihy pro dospělé » Poezie » Elektronická kniha Visuté zahrady deště

Visuté zahrady deště

Newsletter

E-kniha od: Lorenc Michael

Nakladatel: Carpe diem
Zabezpečení: e-kniha bez Adobe DRM
Počet stran: 72
Rok vydání: 2005
ISBN: PDF: 978-80-87195-56-7

Anotace: Visuté zahrady deště

Druhá básnická sbírka Michaela Lorence, básníka žijícího v jižních Čechách, v níž tepe halasovská dikce, nejspíše z období Tváře. Vnímavého čtenáře si získá svou meditativností, jemnou metaforičností a závratnou touhou být k životu pravdivým zrcadlem.
Ukázka e-knihy ke stažení: PDF
E-kniha dostupná ve formátu: PDF

Koupit e-knihu
60 Kč / 3€
Dop. cena 120 Kč
Ušetříte: 60Kč -50%
Banner link na Lukasvik.cz

Visuté zahrady deště - elektronická kniha

Druhá básnická sbírka Michaela Lorence, básníka žijícího v jižních Čechách, v níž tepe halasovská dikce, nejspíše z období Tváře. Daří se mu v ní být úsporný, a přitom dostatečně sdělný, a zbytečně nekašírovaný. Je to poezie niterná, hloubavá, nehalasná, zato – jak bylo naznačeno – halasovsky obsažná. Vnímavého čtenáře si získá svou meditativností, jemnou metaforičností a závratnou touhou být k životu pravdivým zrcadlem. Ilustrace Jindra Čapek.

E-kniha v kategorii:

Poezie >

ISBN knihy:

ISBN tištěné knihy: 80-86362-13-2 
EAN tištěné knihy: 9788086362137 
ISBN PDF formátu: 978-80-87195-56-7

Velikost e-knihy

PDF: 1268 kB

Lorenc Michael

Působil jako violista, korepetitor, sbormistr a dirigent na scénách v Praze, Ústí na d Labem, Olomoci a dalších městech. Je členem klubu jihočeských spisovatelů. Je držitelem několika literárních cen.
Michael Lorenc se narodil 29. 8. 1943 v Olomouci. Vystudoval Konzervatoř v Ostravě, obory housle, dirigování a skladba. Absolvoval též studium na AMU Praha v oboru dirigování orchestru u prof. Václava Neumanna. Už za studia byl členem různých uměleckých uskupení. V Ostravě zakládal skupinu Notoryjci. V Praze byl dirigentem Vysokoškolského uměleckého souboru.
Pracoval jako violista v orchestru ostravské opery, dále jako sbormistr olomoucké opery a jako sbormistr a dirigent opery v Ústí nad Labem. Později působil jako symfonický dirigent v Praze. Založil Studio-Fórum při Moravském divadle v Olomouci (studiová divadelní scéna). Organizoval večery poezie v olomouckém Divadle hudby. Založil Olomoucký komorní orchestr. V Praze se podílel na činnosti klubů a studiových divadel. V pražské Viole měl pořady ze své poezie. Skládal scénickou hudbu, např. k pořadu z Mikuláškovy poezie Divoké víno. V té době spolupracoval s časopisem stejného názvu a organizoval pořady z poezie mladých autorů v Divadle v Nerudovce.
Po roce 1989 dirigoval symfonické koncerty v Praze i v zahraničí. Jeho umělecká agentura organizovala hudební festivaly v Praze: Velikonoční festival duchovní hudby, Bedřich Smetana – festival a festival Mozart v Praze. Lorenc měl také několik výstav své výtvarné tvorby. Vydal sbírky poezie: Průvody k popravám (2001), Visuté zahrady deště (2005), Monogramy (2005), Les citadel (2005), Bezdomovci duše (2006) a Urousaný orel (2007).
V posledním období vyšly jeho verše v almanaších Sluneční koróna, Úl, Víno na klávesách, Prameny a soutoky, Česká sůl a slovenský cukor, Rošády, Výhonky, Současná poezie 2005, Milostná poezie 2006,Antologie Divokého vína 2007, dále na internetu, v časopisech Host, Mladá fronta Dnes, Fórum aj. Michael Lorenc je členem Obce spisovatelů, Jihočeského klubu Obce spisovatelů a básnického sdružení KRB. Vytváří pořady poezie a hudby v Praze, v Brně, v Olomouci, v Českých Budějovicích a v Českém Krumlově. Z českých básníků nejvíce obdivuje poezii Holanovu, Kainarovu, Skácelovu a Mikuláškovu. Zdroj : http://www.v-art.cz/taxus_bohemica/revue-chk/r04c01/portrety/michael-lorenc.htm


Zabezpečení: ekniha bez tvrdého DRM - bez Adobe DRM. U všech knih v PDF je zakázaný tisk.

Toto je elektronická kniha nebo-li ebook. E-kniha je publikace, která je vydána, respektive zveřejněna nikoliv tiskem, ale pomocí elektronických zařízení v podobě souboru. Jejich produkce, šíření a uchovávání je realizováno přes počítače a mobilní zařízení jako jsou čtečky elektronických knih, tablety, ale i telefony.

Existují dva základní typy formátů e-knihy. Prvním je MOBI, který vyvinula společnost Amazon pro čtečku Kindle. Dále je to formát EPUB, což je standard podporovaný řadou výrobců (kromě Amazonu). Třetí formát PDF lze zobrazit na všech zařízeních včetně čteček. PDF však není ebook v pravém smyslu slova. PDF se hodí hlavně pro tablet, počítač nebo notebook.

Na čem lze číst elektronické knihy?

E-kniha jde číst na čtečce, tabletu, počítači, PC, notebooku i telefonu. Najednou kupujete všechny dostupné formáty.

Platba je opravdu rychlá

  • Platba platební kartou - v reálném čase
  • Rychlý bankovní převod (přes bankovní tlačítka) - v reálném čase
  • Platba z účtu na účet při odeslání platby do 15:00 - druhý den
  • Platba mobilem (nevyužívejte pokud máte pomalé připojení k internetu) - v reálném čase
  • Platba poštovní poukázkou (využijte pokud nevlastníte bankovní účet) - do tří dnů

Kde bude má e-kniha?

Po zaplacení Vám dáme vědět, eknížka bude v knihovničce, kam se dostanete po přihlášení do svého účtu, v sekci „Mé knihy“.

RECENZE

E-knihu máte již přečtenou? Jak se vám tato e-kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů elektronických knih. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy prostřednictvím formuláře níže.
K napsání komentáře se přihlašte

Souhlasím se zasílání newsletteru eshopu Databook.cz

Carpe diem

carpe-diem-logoVydavatelství Carpe Diem je zaměřeno na kvalitní opomíjenou beletrii (vedle reedic starších děl české literatury vydává i novinky), monografie, cestopisy. „Edice klubové poezie“ navazuje na dávné aktivity Klubu přátel poezie, kdy v něm vycházely ke knihám i malé gramofonové desky.

© 2011-2020 Elektronické knihy - internetové knihkupectví Databook
Obchodní podmínky | Na Databook.cz vše vč. 21% DPH
Webdesign: Lukáš Vik | Doporučujeme: Nakladavatelství E-knihy hned | Wikipedie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím
E-knihy ve všech dostupných formátech

Potřebujete poradit? Poradíme vám přes Kontakní formulář

Navštivte náš Facebook