Jste na: databook.cz » E-knihy pro dospělé » Romány, povídky, novely » Elektronická kniha Svatební Benátky s bengálem

Svatební Benátky s bengálem

Newsletter

E-kniha od: Pavlovický Josef

Nakladatel: Carpe diem
Zabezpečení: e-kniha bez Adobe DRM
Počet stran: 104
Rok vydání: 2008
ISBN: PDF: 978-80-87195-26-0

Elektronická kniha: Svatební Benátky s bengálem

Povídkový výbor z díla moravského prozaika a fejetonisty Josefa Pavlovického (vl. jm. Josefa Blažka), následníka Kosmákova. Nejvíce se mu dařily obrázky z lidového života (podané někdy v nářečí) se zachycením svérázných venkovských figurek.
Ukázka e-knihy ke stažení: PDF
E-kniha ke stažení ve formátu PDF

Koupit e-knihu
70 Kč / 3.5€
Dop. cena 150 Kč
Ušetříte: 80Kč -53%
Banner link na Lukasvik.cz Reklama

Svatební Benátky s bengálem - elektronická kniha

Povídkový výbor z díla moravského prozaika a fejetonisty Josefa Pavlovického (vl. jm. Josefa Blažka), následníka Kosmákova. Nejvíce se mu dařily obrázky z lidového života (podané někdy v nářečí) se zachycením svérázných venkovských figurek. V tomto jako by byl dávným předchůdcem Zdeňka Galušky. Pavlovického humor byl laskavý, jadrný, proniknutý láskou k prostým lidem. Ilustroval Přemek Horáček.

Elektronické knihy na podobné téma: Česká současná literaturaČeská klasická literaturaPovídky a novely
Erotické povídkyHerci a herečkyČeské detektivkyOdborná literatura, učebnicePsychologieLáskaFejetony, rozhovoryPověstiMytologie

E-kniha v kategorii:

Romány, povídky, novely >
Beletrie >

ISBN knihy:

ISBN tištěné knihy: 978-80-86362-85-4
EAN tištěné knihy: 9788086362854
ISBN PDF formátu: 978-80-87195-26-0

Velikost e-knihy:

PDF: 1307 kB

Pavlovický Josef

Pan Josef Blažek-Pavlovický se narodil 30. ledna 1871. Tento humoristický spisovatel žil ve Velkých Pavlovicích v domě č. p. 172, Hlavní 42.
Josef Blažek vystudoval Gymnázium v Brně, následně v letech 1891 - 95 bohoslovectví rovněž v Brně. Působil jako farář krátce ve Žďáře, Třebíči, Horním Újezdu a Šlapanicích. Od roku 1911 v Podolí u Brna, kde zemřel v roce 1940. Většina jeho literárních děl je poznamenaná poctivostí a nenáročností, která panovala za jeho mladých let ve Velkých Pavlovicích. Mnoho cestoval a četl. Psal články, povídky i romány. Překládal z italštiny. Byl rozeným vypravěčem, jeho sloh byl živý, lehký a plastický, zrovna tak jako postavy jeho knih. Jeho literární odkaz je opravdu početný. Napsal povídky: Hlavní hříchy v kukátku, Potulky životem, Páté přes deváté, Z potulek vlastí i cizinou, Cizí koření, Povídky, Mouchy a mušky, Hříbky, šípky a různé klípky. Napsal romány: Páteční dítě I.-IV. díl, Čepáček Robinson, Čepáček v Londýně, Čepáček v Paříži, Čepáček pantátou hajným. Sociální romány: Otčenáš, Satanáš, Primabalerina, Ošklivá Pepinka, Slepá ze Slavic, U Kunických. Děj knihy Slepá ze Slavic se odehrává přímo ve Velkých Pavlovicích. Další byly humorné knihy: Z deníku Pepíka Darebného, Nezvedenci I. a II. díl, Babička Mirka. V rukopisu zůstal román Peníze a láska. Divadla: Pýcha předchází pád, Matčino utrpení, Macíček na kastrole, Perníková chaloupka, Americká nadílka. Tiskem vyšlo jeho 27 knih a 5 divadelních her.
Dne 31. ledna 1971 bylo vzpomenuto 100. výročí narození pana faráře a spisovatele Josefa Blažka-Pavlovického v Podolí u Brna, kde mu byla odhalena pamětní deska. Slavnostního odhalení se zúčastnila i krojovaná skupina a občané našeho města.

Zdroj životopisu: server Velké Pavlovice


Zabezpečení: ekniha bez tvrdého DRM - bez Adobe DRM. U všech knih v PDF je zakázaný tisk.

Toto je elektronická kniha nebo-li ebook. E-kniha je publikace, která je vydána, respektive zveřejněna nikoliv tiskem, ale pomocí elektronických zařízení v podobě souboru. Jejich produkce, šíření a uchovávání je realizováno přes počítače a mobilní zařízení jako jsou čtečky elektronických knih, tablety, ale i telefony.

Existují dva základní typy formátů e-knihy. Prvním je MOBI, který vyvinula společnost Amazon pro čtečku Kindle. Dále je to formát EPUB, což je standard podporovaný řadou výrobců (kromě Amazonu). Třetí formát PDF lze zobrazit na všech zařízeních včetně čteček. PDF však není ebook v pravém smyslu slova. PDF se hodí hlavně pro tablet, počítač nebo notebook.

Na čem lze číst elektronické knihy?

E-kniha jde číst na čtečce, tabletu, počítači, PC, notebooku i telefonu. Najednou kupujete všechny dostupné formáty.

Platba je opravdu rychlá

  • Platba platební kartou - v reálném čase
  • Rychlý bankovní převod (přes bankovní tlačítka) - v reálném čase
  • Platba z účtu na účet při odeslání platby do 15:00 - druhý den
  • Platba mobilem (nevyužívejte pokud máte pomalé připojení k internetu) - v reálném čase
  • Platba poštovní poukázkou (využijte pokud nevlastníte bankovní účet) - do tří dnů

Kde bude má e-kniha?

Po zaplacení Vám dáme vědět, eknížka bude v knihovničce, kam se dostanete po přihlášení do svého účtu, v sekci „Mé knihy“.

RECENZE

E-knihu máte již přečtenou? Jak se vám tato e-kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů elektronických knih. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy prostřednictvím formuláře níže.
K napsání komentáře se přihlašte

Souhlasím se zasílání newsletteru eshopu Databook.cz

Carpe diem

carpe-diem-logoVydavatelství Carpe Diem je zaměřeno na kvalitní opomíjenou beletrii (vedle reedic starších děl české literatury vydává i novinky), monografie, cestopisy. „Edice klubové poezie“ navazuje na dávné aktivity Klubu přátel poezie, kdy v něm vycházely ke knihám i malé gramofonové desky.

© 2011-2024 Lukáš VikNakladatelství Eknihy hned — Sledování novinek
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací — Souhlasím — Obchodní podmínky
Kontakt | O nás | Jak nakupovat | Jak číst eknihy