Jste na: databook.cz » E-knihy pro dospělé » Romány, povídky, novely » Elektronická kniha Stařec a smrt

Stařec a smrt

Newsletter

E-kniha od: Stránský Jiří

Nakladatel: Hejkal
Zabezpečení: e-kniha bez Adobe DRM
Počet stran: 172
Rok vydání: 2007
ISBN: 978-80-86026-59-6

Elektronická kniha: Stařec a smrt

Téma politických vězňů, kteří přežili díky kamarádství a solidaritě, ale mnohem výraznější je zde oslava celoživotní manželské lásky, která nekončí ani smrtí.
E-kniha ke stažení ve formátu PDF

Koupit e-knihu
100 Kč / 5€
Banner link na Lukasvik.cz Reklama

Stařec a smrt – elektronická kniha

V novele Stařec a smrt stejně jako v ostatních dílech Jiřího Stránského zaznívá téma politických vězňů, kteří přežili díky svému kamarádství a solidaritě, ale mnohem výraznější je zde oslava celoživotní manželské lásky, která nekončí ani smrtí.

Elektronické knihy na podobné téma: Česká současná literaturaČeská klasická literaturaPovídky a novely
Erotické povídkyHerci a herečkyČeské detektivkyOdborná literatura, učebnicePsychologieLáskaFejetony, rozhovoryPověstiMytologie

E-kniha v kategorii:

Romány, povídky, novely >
Psychologické romány >

ISBN knihy:

ISBN tištěné knihy: 978-80-86026-59-6
EAN tištěné knihy: 9788086026596
ISBN PDF formátu: 978-80-86026-72-5

Velikost e-knihy:

PDF: 614 kB

Stránský Jiří

Byl za komunistického režimu dvakrát vězněn (v letech 1953 až 1960 a znovu od roku 1973 do roku 1975) a jako jeden z mála nám osud politických vězňů soustavně připomíná jak ve svých uměleckých dílech, tak ve veřejných a publicistických vystoupeních. Jiří Stránský vydal sbírku povídek z kriminálů s paradoxním názvem Štěstí (1969, znovu 1991 a 1998), dvoudílnou románovou ságu Zdivočelá země a Aukce (Zdivočelá země vyšla poprvé roku 1991 a pak společně s druhým dílem znovu v roce 1997 a 2006), básnickou sbírku Za plotem (1999).

Románem Přelet (2001) Jiří Stránský opouští téma kriminálů, ale protože se kniha odehrává v Evropě druhé poloviny dvacátého století, i v ní, stejně jako v ostatních Stránského dílech, velmi silně zaznívá téma svobody. Hrdina podniká přelet nad krajinou svého života, z úspěšných devadesátých let dvacátého století se v duchu vrací k ponižující době normalizace i k téměř neuvěřitelnému dramatu z druhé světové války, které stálo na počátku složitého a silného vztahu hrdiny Jana a jeho sestry-nesestry Marianny.

Kromě románu Přelet (2001) napsal novely Tichá pošta (2004) a knížky pro děti Povídačky pro Klárku (1996), Povídačky pro moje slunce (2002) a Perlorodky (2005). Podle Stránského knih a scénářů natočil režisér Hynek Bočan velký televizní seriál Zdivočelá země a filmy Bumerang, Uniforma a Žabák a Petr Nikolaev film Kousek nebe.

Jiří Stránský je ženatý, má dvě děti a pět vnoučat. Se svou ženou Jitkou žije v Praze a právě pracuje na velkém generačním románu, nazvaném Oblouk. O životě a díle Jířího Stránského se čtenáři mohou dozvědět víc v knize Jana Lukeše Srdcerváč – rozhovor se spisovatelem a scenáristou Jiřím Stránským.


Zabezpečení: ekniha bez tvrdého DRM - bez Adobe DRM. U všech knih v PDF je zakázaný tisk.

Toto je elektronická kniha nebo-li ebook. E-kniha je publikace, která je vydána, respektive zveřejněna nikoliv tiskem, ale pomocí elektronických zařízení v podobě souboru. Jejich produkce, šíření a uchovávání je realizováno přes počítače a mobilní zařízení jako jsou čtečky elektronických knih, tablety, ale i telefony.

Existují dva základní typy formátů e-knihy. Prvním je MOBI, který vyvinula společnost Amazon pro čtečku Kindle. Dále je to formát EPUB, což je standard podporovaný řadou výrobců (kromě Amazonu). Třetí formát PDF lze zobrazit na všech zařízeních včetně čteček. PDF však není ebook v pravém smyslu slova. PDF se hodí hlavně pro tablet, počítač nebo notebook.

Na čem lze číst elektronické knihy?

E-kniha jde číst na čtečce, tabletu, počítači, PC, notebooku i telefonu. Najednou kupujete všechny dostupné formáty.

Platba je opravdu rychlá

  • Platba platební kartou - v reálném čase
  • Rychlý bankovní převod (přes bankovní tlačítka) - v reálném čase
  • Platba z účtu na účet při odeslání platby do 15:00 - druhý den
  • Platba mobilem (nevyužívejte pokud máte pomalé připojení k internetu) - v reálném čase
  • Platba poštovní poukázkou (využijte pokud nevlastníte bankovní účet) - do tří dnů

Kde bude má e-kniha?

Po zaplacení Vám dáme vědět, eknížka bude v knihovničce, kam se dostanete po přihlášení do svého účtu, v sekci „Mé knihy“.

RECENZE

E-knihu máte již přečtenou? Jak se vám tato e-kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů elektronických knih. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy prostřednictvím formuláře níže.
K napsání komentáře se přihlašte

Souhlasím se zasílání newsletteru eshopu Databook.cz

Hejkal

Nakladatelství Hejkal

Nakladatelství vydává především českou a finskou beletrii. Našimi autory jsou Mika Waltari, Arto Paasilinna, Jiří Stránský, Markéta Hejkalová aj. Nakladatelství Hejkal je spolupořadatelem prvního ročníku Letního knižního veletrhu, který se bude konat 17. a 18. června 2011 v Ostravě, a 21. Podzimního knižního veletrhu, který se bude konat 21. a 22. října 2011 v Havlíčkově Brodě.

© 2011-2023 Lukáš VikNakladatelství Eknihy hned — Sledování novinek
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací — Souhlasím — Obchodní podmínky
Kontakt | O nás | Jak nakupovat | Jak číst eknihy