Jste na: databook.cz » Sedláček Tomáš, David Orrell, Roman Chlupatý - elektronické knihy

Sedláček Tomáš, David Orrell, Roman Chlupatý - elektronické knihy

Soumrak homo economicus je kniha tří autorů:

Tomáš Sedláček

Vystudoval teoretickou ekonomii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, kde obdržel titul PhDr. a vyznamenání děkana. Zde přednáší filosofii, ekonomii a dějiny ekonomických teorií. Za diplomovou práci o etice a ekonomii získal Hlávkovu cenu. Je stipendistou Yale University, která ho v roce 2006 ve svém Yale Economic Review zařadila mezi pětici mladých perspektivních ekonomů (Young Guns: 5 Hot Minds in Economics). V letech 2001 až 2003 pracoval jako ekonomický poradce Václava Havla. V roce 2004 přijal post expertního poradce ministra financí, kde se věnoval reformám a snižování schodku veřejných rozpočtu. Založil Ekonomický klub, je členem programového výboru nadace Fórum 2000 a členem poradních či dozorčích rad mnoha dalších neziskových organizací. V současné době pracuje jako hlavní makroekonomický stratég ČSOB. V lednu 2009 se stal členem Národní ekonomické rady vlády (NERV), poradního orgánu premiéra sestávajícího z deseti vybraných ekonomů, kteří pro vládu připravují protikrizová opatření.

Publikoval tyto e-knihy:

  • Ekonomie dobra a zla - světový bestseller (ekniha byla přeložena do 14 jazyků) Ekonomie dobra a zla ukazuje, jak barvitě uměli o majetku, vlastním užitku a společenském blahu přemýšlet naši předkové.
  • Soumrak homo economicus - navazuje na úspěšnou Sedláčkovu prvotinu Ekonomie dobra a zla. I v tomto textu nalezneme snahu vrátit ekonomii lidský rozměr a lidem víru v ekonomii.

 

David Orrell

Syn divadelního historika a anglického profesora John Orrella se narodil roku 1962 v Edmontnu. David John Orrell je kanadský matematik a autor. Žije a pracuje v Oxfordu v Anglii. Kde též získal doktorát z matematiky. Publikoval řadu prací v populárněvědeckých a ekonomických časopisech jako New Scientist nebo Financial Times a Adbusters na téma předpovídání chování složitých systémů z oblasti genetiky, ekonomiky nebo počasí. V současné době se zaměřuje hlavně na studium chování biologických a ekonomických systémů a provozuje poradenskou firmu Systems Forecasting. Jeho knihy se krátce po vydání staly bestsellery a byly přeloženy již do osmi jazyků.

Roman Chlupatý

Česko-kanadský novinář, publicista a konzultant. Pro česká média pracuje od roku 1995. Nejprve se soustředil na domácí banky, investiční fondy a kauzy s nimi spojené. Od roku 2000 pak žije v zahraničí a ve své práci pro česká i zahraniční média a firmy se zaměřuje na globální politiku, ekonomiku a průsečík těchto dvou světů. Studoval v Torontu, dánském Aarhusu, Amsterodamu a Londýně, kde také nyní žije.

| 1
seřadit dle: ceny | názvu | radit-dolu sestupně
  • Sedláček Tomáš, David Orrell, Roman Chlupatý

eKniha -  Soumrak homo economicus
e-kniha
BESTSELLER
  

Soumrak homo economicus

Autor: Sedláček Tomáš, David Orrell, Roman Chlupatý
Soumrak homo economicus navazuje na úspěšnou Sedláčkovu prvotinu Ekonomie dobra a zla. S pomocí inspirativních paralel a metafor ze světa fyziky, biologie či literatury, Sedláček a Orrell pitvají základy systému, nutí k zamyšlení a nabízejí – ale nevnucují – řešení. Při tom, navíc, dokáží čtenáře i pobavit.
Popis: Elektronická kniha, 80 stran
Zabezpečení: ekniha bez Adobe DRM, E-kniha ke stažení ve formátu: ePub | mobi/Kindle | PDF
e-kniha: 79 Kč / 4 €
další stránka
předchozí stránka
1
Pomůžeme Vám publikovat e-knihy
© 2011-2024 Lukáš VikNakladatelství Eknihy hned — Sledování novinek
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací — Souhlasím — Obchodní podmínky
Kontakt | O nás | Jak nakupovat | Jak číst eknihy