Jste na: databook.cz » E-knihy pro dospělé » Romány, povídky, novely » Literární biografie » Elektronická kniha Lubomír Lipský a jeho bratr Oldřich Lipský

Lubomír Lipský a jeho bratr Oldřich Lipský

Newsletter

E-kniha od: Ulík Karel

Nakladatel: Petrklíč
Zabezpečení: e-kniha bez Adobe DRM
Počet stran: 152
Rok vydání: 2011
ISBN: 978-80-7229-289-9

Elektronická kniha: Lubomír Lipský a jeho bratr Oldřich Lipský

Za více než osm desítek let toho Lubomír Lipský prožil a dokázal tolik, že by to vydalo na pořádný tlustospis. Povídání o životě skvělého herce a báječného člověka od Karla Ulíka - dlouholetého kamaráda.
E-kniha ke stažení ve formátu ePub | mobi/Kindle

Koupit e-knihu
99 Kč / 5€
Banner link na Lukasvik.cz Reklama

Lubomír Lipský a jeho bratr Oldřich Lipský - elektronická kniha

Přátelé jsou jako hvězdy, nevidíš je pořád, ale přesto víš, že existují. Jedna z takových hvězd vysvitla panu Ulíkovi před několika desítkami let, když dostal za úkol udělat rozhovor s hercem Lubomírem Lipským pro týdeník Květy. Od té doby se potkávají a stále si mají co říct. Knih o známých osobnostech, zejména z oblasti kultury a umění, vyšlo už přebohatě. Pravdou ovšem je, že nemálo těchto pojednání je o hrdinech, kteří sotva odrostli krátkým kalhotám, aniž stačili v životě lidském dokázat něco, co by stálo za knižní zvěčnění. Oblíbený a vynikající herec Lubomír Lipský je však pravým opakem tohoto konstatování. Za více než osm desítek let toho prožil a dokázal tolik, že by to vydalo na pořádný tlustospis. Víme, že tato kniha není prvním povídáním o životě skvělého herce a báječného člověka. Jeho autor měl ovšem to libé potěšení se s Mirkem – jak mu přátelé říkají – kamarádit bezmála čtyři desítky let. Na základě častých setkání vznikl o Lubomíru Lipském a jeho bratrovi velmi zajímavý sestřih životních epizod, rozhovorů, bonmotů i oblíbených skečů. Součástí této knihy jsou i nezapomenutelné dialogy Hlustvisiháků. Tato kniha rozhodně potěší a zahřeje na srdíčku. Publikace obsahuje velké množství fotografií, které dosud nebyly knižně publikovány.

E-kniha v kategorii:

Literární biografie >

ISBN knihy:

ISBN tištěné knihy: 978-80-7229-289-9
EAN tištěné knihy: 9788072292899
ISBN formátu ePub: 978-80-7229-289-9 
ISBN formátu MOBI: 978-80-7229-289-9

Velikost e-knihy:

MOBI: 2344 kB
EPUB: 2411 kB

Ulík Karel

Spisovatel a novinář Karel Ulík je absolventem Univerzity Karlovy v Praze. /Fakulta sociálních věd a publicistiky, kde získal titul magistr/. Publikoval v mnoha časopisech a novinách nejen články, reportáže a statě, ale také básně a povídky. Napsal i několik písňových textu pro radu pěveckých osobností. Na sklonku šedesátých let vydal spolu s Otou Pavlem, Františkem Kožíkem, Vladimírem Škutinou a dalšími autory sportovní povídky Zlato, stříbro, bronz. Pracoval ve Světě práce, kam ho získal Jan Drda, v humoristickém časopise Ježek, v Signálu a dlouhá léta v prestižním časopise Květy. Jeden čas působil v kulturní rubrice Práva a vedl oddělení Večerníku Praha a deníku Super, podílel se rovněž na propagaci Divadla pod Palmovkou. V současné době se specializuje na nebulvární rozhovory s význačnými osobnostmi, mezi než se samozřejmě radí i Lubomír Lipský. Je rovněž moderátorem Rádia Hortus (Artfórum-Jazzová sekce) a mluvícím Společnosti přátel Vlasty Buriana. V roce 2004 vydal v nakladatelství Petrklíč úspěšnou knihu Slavní v negližé.

Knihy Karla Ulíka:

Lubomír Lipský a jeho bratr Oldřich - 2011
Slavní v negližé - 2004


Zabezpečení: ekniha bez tvrdého DRM - bez Adobe DRM. U všech knih v PDF je zakázaný tisk.

Toto je elektronická kniha nebo-li ebook. E-kniha je publikace, která je vydána, respektive zveřejněna nikoliv tiskem, ale pomocí elektronických zařízení v podobě souboru. Jejich produkce, šíření a uchovávání je realizováno přes počítače a mobilní zařízení jako jsou čtečky elektronických knih, tablety, ale i telefony.

Existují dva základní typy formátů e-knihy. Prvním je MOBI, který vyvinula společnost Amazon pro čtečku Kindle. Dále je to formát EPUB, což je standard podporovaný řadou výrobců (kromě Amazonu). Třetí formát PDF lze zobrazit na všech zařízeních včetně čteček. PDF však není ebook v pravém smyslu slova. PDF se hodí hlavně pro tablet, počítač nebo notebook.

Na čem lze číst elektronické knihy?

E-kniha jde číst na čtečce, tabletu, počítači, PC, notebooku i telefonu. Najednou kupujete všechny dostupné formáty.

Platba je opravdu rychlá

  • Platba platební kartou - v reálném čase
  • Rychlý bankovní převod (přes bankovní tlačítka) - v reálném čase
  • Platba z účtu na účet při odeslání platby do 15:00 - druhý den
  • Platba mobilem (nevyužívejte pokud máte pomalé připojení k internetu) - v reálném čase
  • Platba poštovní poukázkou (využijte pokud nevlastníte bankovní účet) - do tří dnů

Kde bude má e-kniha?

Po zaplacení Vám dáme vědět, eknížka bude v knihovničce, kam se dostanete po přihlášení do svého účtu, v sekci „Mé knihy“.

RECENZE

E-knihu máte již přečtenou? Jak se vám tato e-kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů elektronických knih. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy prostřednictvím formuláře níže.
K napsání komentáře se přihlašte

Souhlasím se zasílání newsletteru eshopu Databook.cz

Petrklíč

Nakladatelství Petrklíč vydává literaturu faktu, životopisná díla osobností z oblasti kultury, umění, vědy, politiky a historickou literaturu včetně románů. V omezeném rozsahu též i poezii. Podívejte se na nové stránky nakladatelství Petrklíč: http://www.petrklic.info/

© 2011-2024 Lukáš VikNakladatelství Eknihy hned — Sledování novinek
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací — Souhlasím — Obchodní podmínky
Kontakt | O nás | Jak nakupovat | Jak číst eknihy