Jste na: databook.cz » E-knihy pro dospělé » Beletrie » Elektronická kniha Korespondence Karla Hvížďaly s Václavem Havlem

Korespondence Karla Hvížďaly s Václavem Havlem

Newsletter

E-kniha od: Hvížďala Karel

Nakladatel: Galén
Zabezpečení: e-kniha bez Adobe DRM
Počet stran: 90
Rok vydání: 2013
ISBN: 978-80-7262-2971-7

Elektronická kniha: Korespondence Karla Hvížďaly s Václavem Havlem

Sborník obsahuje úplnou korespondenci Karla Hvížďaly s Václavem Havlem, kterou spolu vedli v letech 1984 až 2006 nad knihami Dálkový výslech a Prosím stručně. Obsahuje i faksimile originálů Havlových dopisů a dobové fotografie.
Ukázka e-knihy ke stažení: PDF
E-kniha ke stažení ve formátu PDF

Koupit e-knihu
170 Kč / 8.5€
Dop. cena 290 Kč
Ušetříte: 120Kč -41%
Banner link na Lukasvik.cz Reklama

Korespondence Karla Hvížďaly s Václavem Havlem - elektronická kniha

Sborník obsahuje úplnou korespondenci Karla Hvížďaly s Václavem Havlem, kterou spolu vedli v letech 1984 až 2006 nad knihami Dálkový výslech a Prosím stručně. Obsahuje i faksimile originálů Havlových dopisů a dobové fotografie.

Zpětně lze říci, že pro oba autory měly tyto dvě knihy mnohem větší důležitost, než si zprvu mysleli: Václav Havel na začátku spolupráce na Dálkovém výslechu věřil, že někdy v budoucnu napíše paměti a samozřejmě netušil, že v prosinci 1989, sehraje u veřejnosti klíčovou roli před jeho zvolením do prezidentského úřadu. Dálkový výslech je dodnes jeho nejcitovanější a nejpřekládanější knihou. Podobně byl Dálkový výslech důležitý pro Karla Hvížďalu po jeho návratu z německého exilu: pomohl mu snáze se začlenit do české splečnosti.

Prosím stručně je kniha, která vznikala už za zcela odlišných podmínek, v době kdy Václav Havel již nebyl prezidentem. Podnět k ní dal on sám, jak z korespondence vyplývá.

Elektronické knihy na podobné téma: Česká současná literaturaČeská klasická literaturaPovídky a novely
Medicína, zdravotnictvíPediatriePsychiatrieChirurgie, ortopedie, traumatologieČeské detektivkyOdborná literatura, učebnicePsychologieFejetony, rozhovory

E-kniha v kategorii:

Beletrie >
Literární biografie >

ISBN knihy:

ISBN tištěné knihy: 978-80-726-2971-8
ISBN PDF formátu: 978-80-7262-2971-7

Velikost e-knihy

PDF: 6198 kB

Hvížďala Karel

Český novinář, dramatik a spisovatel. Studoval strojařinu, politologii a němčinu, pracoval jako redaktor časopisu Mladý svět (1966-1970) a nakladatelství Albatros (1971-1974). V letech 1978-1990 žil v exilu v SRN, pracoval v nakladatelství Index v Kolíně nad Rýnem a spolupracoval s rozhlasovými stanicemi Svobodná Evropa, Deutschlandfunk, Deutsche Welle a BBC, psal rozhlasové hry a přispíval do exilových časopisů. V letech 1990-1992 pracoval jako šéfreportér Mladá fronta Dnes, byl předseda představenstva MAFRA, v roce 1993 jako šéfredaktor Mladého světa a v letech 1994-1999 jako šéfredaktor týdeníku Týden, který spoluzaložil. Od roku 1999 je novinářem a spisovatelem na volné noze, spolupracuje s řadou periodik a rozhlasovými stanicemi. Je autorem několika desítek knih rozhovorů, románů, novel, knížky pro děti a více než dvou desítek rozhlasových her.

Václav Havel (5. října 1936-18. prosince 2011)

Český dramatik, spisovatel, politik. Díky rodinnému původu nemohl absolvovat vysokou školu a maturitu složil při zaměstnání na večerním gymnáziu. Od mládí aktivně přispíval do literárních časopisů, v 60. letech se začal pohybovat v prostředí divadla, dálkově studoval dramaturgii a začal psát své první divadelní hry. Po roce 1968 pracoval jako dělník a pomalu se stává vůdčí osobností disentu, v roce 1975 napsal otevřený dopis prezidentu Husákovi, ale vrcholem jeho činnosti se stala o dva roky později Charta 77. Za své postoje byl zatčen a odsouzen na čtyři a půl roku vězení. Roku 1983 byl podmínečně propuštěn ze zdravotních důvodů, ve druhé polovině osmdesátých let byl ještě dvakrát uvězněn, naposledy v roce 1989. Během listopadové revoluce se stal vedoucí osobností Občanského fóra a 29. prosince 1989 byl zvolen devátým československým prezidentem. Po rozpadu československé federace byl v lednu 1993 byl zvolen prvním českým prezidentem, tuto funkci vykonával do února 2003. Za své literární a dramatické dílo byl Václav Havel oceněn řadou světových cen, několikrát byl nominován na Nobelovu cenu míru a stal se laureátem nejvyšších státních vyznamenání mnoha zemí. V březnu 2011 měl premiéru jeho první hraný film Odcházení, který sám režíroval. Poslední knihou, vydanou za života Václava Havla byla dvojice aktovek Motomorfózy. Informace o něm najdete na www.vaclavhavel.cz


Zabezpečení: ekniha bez tvrdého DRM - bez Adobe DRM. U všech knih v PDF je zakázaný tisk.

Toto je elektronická kniha nebo-li ebook. E-kniha je publikace, která je vydána, respektive zveřejněna nikoliv tiskem, ale pomocí elektronických zařízení v podobě souboru. Jejich produkce, šíření a uchovávání je realizováno přes počítače a mobilní zařízení jako jsou čtečky elektronických knih, tablety, ale i telefony.

Existují dva základní typy formátů e-knihy. Prvním je MOBI, který vyvinula společnost Amazon pro čtečku Kindle. Dále je to formát EPUB, což je standard podporovaný řadou výrobců (kromě Amazonu). Třetí formát PDF lze zobrazit na všech zařízeních včetně čteček. PDF však není ebook v pravém smyslu slova. PDF se hodí hlavně pro tablet, počítač nebo notebook.

Na čem lze číst elektronické knihy?

E-kniha jde číst na čtečce, tabletu, počítači, PC, notebooku i telefonu. Najednou kupujete všechny dostupné formáty.

Platba je opravdu rychlá

  • Platba platební kartou - v reálném čase
  • Rychlý bankovní převod (přes bankovní tlačítka) - v reálném čase
  • Platba z účtu na účet při odeslání platby do 15:00 - druhý den
  • Platba mobilem (nevyužívejte pokud máte pomalé připojení k internetu) - v reálném čase
  • Platba poštovní poukázkou (využijte pokud nevlastníte bankovní účet) - do tří dnů

Kde bude má e-kniha?

Po zaplacení Vám dáme vědět, eknížka bude v knihovničce, kam se dostanete po přihlášení do svého účtu, v sekci „Mé knihy“.

RECENZE

E-knihu máte již přečtenou? Jak se vám tato e-kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů elektronických knih. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy prostřednictvím formuláře níže.
K napsání komentáře se přihlašte

Souhlasím se zasílání newsletteru eshopu Databook.cz

Galén

galen-logoNakladatelství Galén vydává nejen odborné knihy se zdravotnickou tématikou, ale i populárně vědeckou literaturu v edici Makropulos, dále také biografie a vzpomínkové almanachy a elektronické knihy z edice Olivovníky věnované českým písničkářům a folku. Novinky a informace o připravovaných knihách a produkci nakladatelství najdete na www.galen.cz.

© 2011-2022 Lukáš VikNakladatelství Eknihy hned — Sledování novinek
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací — Souhlasím — Obchodní podmínky
Kontakt | O nás | Jak nakupovat | Jak číst eknihy