Jste na: databook.cz » E-knihy pro dospělé » Historie, dějiny » Elektronická kniha Konflikt světů a svět konfliktů

Konflikt světů a svět konfliktů

Newsletter

E-kniha od: Tomeš Jiří a kol.

Nakladatel: P3K
Zabezpečení: e-kniha bez Adobe DRM
Počet stran: 350
Rok vydání: 2007
ISBN: 978-80-87186-22-0

Elektronická kniha: Konflikt světů a svět konfliktů

Hlavním cílem této publikace je připojit se k diskusi na téma konfliktů v současném světě. Forma sborníku dává možnost srovnávat různé pohledy a názory na globalizaci, rozvojové problémy světa a ozbrojene konflikty.
Ukázka e-knihy ke stažení: PDF
E-kniha ke stažení ve formátu PDF

Koupit e-knihu
89 Kč / 4.5€
Dop. cena 199 Kč
Ušetříte: 110Kč -55%
  • Čtenáře e-knih zajímá také toto zboží:

Banner link na Lukasvik.cz Reklama

Konflikt světů a svět konfliktů - elektronická kniha

Publikace se zabývá problémy a konflikty současného světa v širším záběru a kontextu témat. Texty se věnují globalizaci a sociální antropologii, rozvojovým problémům světa a ozbrojeným konfliktům. Hlavním cílem této publikace je připojit se k diskusi na téma konfliktů v současném světě. Forma sborníku dává možnost srovnávat různé pohledy a názory jednotlivých autorů.

Uživatelská rezenze:

Jiří Tomeš: Konflikt světů, svět konfliktů

Tento sborník prací nejspíše do jisté míry splňuje to, co slibuje, tj. „připojit se k diskusi na téma konfliktů v současném světě. Forma sborníku dává možnost srovnávat různé pohledy a názory jednotlivých autorů.“ Otázkou je, co si ale pod tím člověk představí a co od knihy očekává.

Myslím, že kniha je pro laického čtenáře veskrze neužitečná. V mnoha případech jde o stručný přehled rozličných teorií a toho, co kdo o nějakém problému napsal. Takový formát může být užitečný možná tak pro studenta politologie, ale jako populárně naučný text pro laika je nepoužitelný. V tom může maximálně tak vzbudit dojem, že politologie je v podstatě pavěda či pseudofilosofie, ve které lze správným nadefinováním termínů dosáhnout na základě jedněch a těchže dat téměř jakéhokoliv výsledku.

Nedokázal jsem se též zbavit dojmu, že celý sborník je hodně poplatný některým populárním a levicovým ideologiím, což se projevuje kupříkladu hlubokým podceněním náboženských rozporů coby zdroje konfliktů a válek – klasický důsledek naivních levicových představ o klesajícím vlivu náboženství.

V  letech sepisování sborníku (rok 2007) možná ještě mohlo ignorování a upozaďování náboženských motivů válek tak nějak projít, ale dnes - při pohledu na hořící Afriku a Asii, na země zničené nešťastným „arabským jarem“, na pronásledování křesťanů a i jiných věřících v rostoucí řadě zemí - již doslova bije do očí jako zjevné selhání autorů, jako nepřehlédnutelný rozchod jejich pohledu a teorií s realitou.

Rovněž řada konkrétnějších pasáží a příkladů je již beznadějně zastaralá. Přesto si říkám, že pro studenty politologie by některé části knihy mohly být užitečné.

Autor recenze: I. Pospíšil

E-kniha v kategorii:

Filosofie >
Historie, dějiny >
Literatura faktu >

ISBN knihy:

ISBN tištěné knihy: 978-80-903587-6-8
ISBN PDF formátu: 978-80-87186-22-0

Velikost e-knihy:

PDF: 3992 kB

Tomeš Jiří a kol.

RNDr. Jiří Tomeš, Katedra soc. geografie a reg. rozvoje,
PřF UK Praha Mgr. David Festa, Katedra sociálních věd,
FF Univerzita Pardubice RNDr. Josef Novotný, PhD.,
Kat. soc. geografie a reg. rozvoje PřF UK
PhDr. Hana Horáková-Novotná, PhD., FF Univerzita Hradec Králové
PhDr. Alemayehu Kumsa, PhD., Ústav Blíz. východu a Afriky, FF UK
PhDr. Lívia Šavelková, Kat. sociálních věd, FF Univerzita Pardubice


Zabezpečení: ekniha bez tvrdého DRM - bez Adobe DRM. U všech knih v PDF je zakázaný tisk.

Toto je elektronická kniha nebo-li ebook. E-kniha je publikace, která je vydána, respektive zveřejněna nikoliv tiskem, ale pomocí elektronických zařízení v podobě souboru. Jejich produkce, šíření a uchovávání je realizováno přes počítače a mobilní zařízení jako jsou čtečky elektronických knih, tablety, ale i telefony.

Existují dva základní typy formátů e-knihy. Prvním je MOBI, který vyvinula společnost Amazon pro čtečku Kindle. Dále je to formát EPUB, což je standard podporovaný řadou výrobců (kromě Amazonu). Třetí formát PDF lze zobrazit na všech zařízeních včetně čteček. PDF však není ebook v pravém smyslu slova. PDF se hodí hlavně pro tablet, počítač nebo notebook.

Na čem lze číst elektronické knihy?

E-kniha jde číst na čtečce, tabletu, počítači, PC, notebooku i telefonu. Najednou kupujete všechny dostupné formáty.

Platba je opravdu rychlá

  • Platba platební kartou - v reálném čase
  • Rychlý bankovní převod (přes bankovní tlačítka) - v reálném čase
  • Platba z účtu na účet při odeslání platby do 15:00 - druhý den
  • Platba mobilem (nevyužívejte pokud máte pomalé připojení k internetu) - v reálném čase
  • Platba poštovní poukázkou (využijte pokud nevlastníte bankovní účet) - do tří dnů

Kde bude má e-kniha?

Po zaplacení Vám dáme vědět, eknížka bude v knihovničce, kam se dostanete po přihlášení do svého účtu, v sekci „Mé knihy“.

RECENZE

E-knihu máte již přečtenou? Jak se vám tato e-kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů elektronických knih. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy prostřednictvím formuláře níže.
K napsání komentáře se přihlašte

Souhlasím se zasílání newsletteru eshopu Databook.cz

P3K

Nakladatelství P3K s.r.o. působí v oboru atlasové tvorby, produkce publikací zaměřených na humanitní obory (náboženství, historie) a školství. V současné době vydáváme tři základní edice. První zahrnuje odborné a naučně-populární publikace (včetně učebnic). Druhou řadou je edice judaik, v jejímž rámci vychází řada Tanachických příběhů (Příběhy Tóry, Izrael soudců a králů, Chrám králů, králové Chrámu), překlady z děl rabi Löwa (Maharala) – Sifrej Maharal, třetí pak edice Osudy 20. století, zaměřená na období šoa a svědectví přeživších (Holocaust – zřetězení zla, Terezínský deník 1941–45, Izraelské osudy, Zachráněna v šanghajském ghettu). Vedle toho spolupracujeme s kartografickými a pedagogickými nakladatelstvími (Kartografie Praha, Raabe, Fraus, Fragment, Terra) v roli subdodavatelů – např. Školní atlas dnešního světa, Školní atlas světa, edice Přírodovědecké fakulty UK, řada ČGS.

© 2011-2022 Lukáš VikNakladatelství Eknihy hned — Sledování novinek
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací — Souhlasím — Obchodní podmínky
Kontakt | O nás | Jak nakupovat | Jak číst eknihy