Jste na: databook.cz » E-knihy pro dospělé » Umění a kultura » Elektronická kniha Jan Pivec známý neznámý

Jan Pivec známý neznámý

Newsletter

E-kniha od: Laňka David

Nakladatel: Čas
Zabezpečení: e-kniha bez Adobe DRM
Počet stran: 192
Rok vydání: 2013
ISBN: 978-80-7475-001-4

Elektronická kniha: Jan Pivec známý neznámý

Jan Pivec, to je nepřehlédnutelný titán našeho herectví – a zdaleka nejen díky stejně nepřehlédnutelné postavě. Chlapec ze slušné, ale nepříliš zámožné rodiny z pražských Vinohrad měl od dětství jedinou touhu: stát se hercem. Houževnatost, s níž šel za splněním svého snu, mu pomohla překonat nemilovaná studia i hladová kočovná léta – a hle, po úspěšném bratislavském angažmá se Jan v pouhých sedmadvaceti letech ocitá na prknech naší první scény!
Ukázka e-knihy ke stažení: PDF
E-kniha ke stažení ve formátu PDF

Koupit e-knihu
179 Kč / 9€
Dop. cena 269 Kč
Ušetříte: 90Kč -33%
  • Čtenáře e-knih zajímá také toto zboží:

Banner link na Lukasvik.cz Reklama

Jan Pivec známý neznámý - elektronická kniha

Jan Pivec, to je nepřehlédnutelný titán našeho herectví – a zdaleka nejen díky stejně nepřehlédnutelné postavě. Chlapec ze slušné, ale nepříliš zámožné rodiny z pražských Vinohrad měl od dětství jedinou touhu: stát se hercem. Houževnatost, s níž šel za splněním svého snu, mu pomohla překonat nemilovaná studia i hladová kočovná léta – a hle, po úspěšném bratislavském angažmá se Jan v pouhých sedmadvaceti letech ocitá na prknech naší první scény! Národnímu divadlu zůstal věrný až do odchodu na odpočinek, nedá se však bohužel říct, že by i ono bylo vždy věrné jemu, v tom se jeho osud nelišil od údělu mnoha jiných velikánů. I přes tento nevděk však ztvárnil nespočet nesmrtelných divadelních rolí, jmenujme jen Mefista, Jaga či Falstaffa. Také u filmu si Jan Pivec musel své místo tvrdě vydobýt – a dokázal mistrovsky zahrát postavy na obou charakterových pólech, vždyť těžko může být nesourodější dvojice než například věčný milovník Stáňa Jarský a „liška ryšavá“ Zikmund Lucemburský. Musíme však přiznat, že jen nemnozí režiséři měli odvahu svěřit mu filmové či televizní role. Otakar Vávra, František Filip, Vladimír Slavínský a někteří další ji však naštěstí nepostrádali, a tak dodnes můžeme se zatajeným dechem sledovat jeho herecké umění. Dozvíme se také leccos o jeho dětství, mládí či posledních letech života, zálibách a názorech na veřejné i umělecké dění a nakoukneme i pod pokličku jeho soukromí. A protože se jeho osobnost i mistrovství navždy otiskly do srdcí nejen diváků, ale také jeho kolegů, můžete si ve druhém, rozšířeném vydání úspěšné knihy Davida Laňky přečíst mimo jiné i dosud nepublikované vzpomínky Jana Skopečka, Antonína Hardta, Josefa Větrovce či Rudolfa Jelínka. Věříme, že díky poutavému textu a fotografiím mapujícím jeho soukromý život i největší role před vámi Jan Pivec ožije jako obdivuhodný – a přece vždy charakterní – velikán českého divadla a filmu.E-kniha v kategorii:

Romantika, erotické romány >
Romány, povídky, novely >
Psychologické romány >
Světová literatura >
Literární biografie >
Umění a kultura >

ISBN knihy:

ISBN tištěné knihy: 978-80-7475-110-3
ISBN PDF formátu: 978-80-7475-001-4

Velikost e-knihy:

PDF: 678 kB

Laňka David


Zabezpečení: ekniha bez tvrdého DRM - bez Adobe DRM. U všech knih v PDF je zakázaný tisk.

Toto je elektronická kniha nebo-li ebook. E-kniha je publikace, která je vydána, respektive zveřejněna nikoliv tiskem, ale pomocí elektronických zařízení v podobě souboru. Jejich produkce, šíření a uchovávání je realizováno přes počítače a mobilní zařízení jako jsou čtečky elektronických knih, tablety, ale i telefony.

Existují dva základní typy formátů e-knihy. Prvním je MOBI, který vyvinula společnost Amazon pro čtečku Kindle. Dále je to formát EPUB, což je standard podporovaný řadou výrobců (kromě Amazonu). Třetí formát PDF lze zobrazit na všech zařízeních včetně čteček. PDF však není ebook v pravém smyslu slova. PDF se hodí hlavně pro tablet, počítač nebo notebook.

Na čem lze číst elektronické knihy?

E-kniha jde číst na čtečce, tabletu, počítači, PC, notebooku i telefonu. Najednou kupujete všechny dostupné formáty.

Platba je opravdu rychlá

  • Platba platební kartou - v reálném čase
  • Rychlý bankovní převod (přes bankovní tlačítka) - v reálném čase
  • Platba z účtu na účet při odeslání platby do 15:00 - druhý den
  • Platba mobilem (nevyužívejte pokud máte pomalé připojení k internetu) - v reálném čase
  • Platba poštovní poukázkou (využijte pokud nevlastníte bankovní účet) - do tří dnů

Kde bude má e-kniha?

Po zaplacení Vám dáme vědět, eknížka bude v knihovničce, kam se dostanete po přihlášení do svého účtu, v sekci „Mé knihy“.

RECENZE

E-knihu máte již přečtenou? Jak se vám tato e-kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů elektronických knih. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy prostřednictvím formuláře níže.
K napsání komentáře se přihlašte

rlekoronna rlekoronna 04.01.2017

[b][url=http://www.thepandorabracelets.com/]pandora silver[/url][/b] [b][url=http://www.thepandorabracelets.com/]pandora outlet stores[/url][/b] [b]pandora sale[/b] ÎïÒµ6Ôª£¬300ƽ·½£¬2Ôª.µç»°18616850982pandora silver pandora outlet stores pandora sale


ÎïÒµ6Ôª£¬300ƽ·½£¬2Ôª.µç»°18616850982

beads blog

beads

About thepandorabracelets.com blog

rlekoronna rlekoronna 04.01.2017

[b][url=http://www.thepandorabracelets.com/]pandora silver[/url][/b] [b][url=http://www.thepandorabracelets.com/]pandora outlet stores[/url][/b] [b]pandora sale[/b] ÎïÒµ6Ôª£¬300ƽ·½£¬2Ôª.µç»°18616850982pandora silver pandora outlet stores pandora sale


ÎïÒµ6Ôª£¬300ƽ·½£¬2Ôª.µç»°18616850982

beads blog

beads

About thepandorabracelets.com blog

Souhlasím se zasílání newsletteru eshopu Databook.cz

Čas

nakladatelstvi-cas-logoNakladatelství ČAS si do štítu vetklo heslo KNIHA JE ŽENSKÉHO RODU. Rádi bychom totiž vydávali hlavně kvalitní beletrii stvořenou ženským perem a určenou ženským očím a srdcím, ovšem samozřejmě nejen jim. Výrazně se také soustřeďujeme na edici Český ČAS, jejíž tituly se věnují osobnostem a událostem naší historie z poněkud jiných pohledů.

V současnosti naplňujeme tyto ediční řady: Příběhy nejen pro ženy, Edice Český ČAS, Osobnosti, hudba, film, Pro děti a jejich rodiče, Poezie a Literatura faktu a sport. České i překladové tituly, rodící se pod vedením nakladatele, spisovatele, překladatele a hudebníka Josefa Pepsona Snětivého, vydáváme s pečlivou redakční úpravou a ve kvalitním grafickém zpracování.

© 2011-2024 Lukáš VikNakladatelství Eknihy hned — Sledování novinek
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací — Souhlasím — Obchodní podmínky
Kontakt | O nás | Jak nakupovat | Jak číst eknihy