Jste na: databook.cz » Drama » Drama » Elektronická kniha Hamlet, kralevic dánský

Hamlet, kralevic dánský

Newsletter

E-kniha od: Shakespeare William

Zabezpečení: e-kniha bez Adobe DRM
Počet stran: 188
Rok vydání: 2011
ISBN: není

Elektronická kniha: Hamlet, kralevic dánský

Klasické světové drama - tragický příběh syna, mstícího svého zavražděného otce v překladu Josefa Václava Sládka.
E-kniha ke stažení zdarma: ePub | mobi/Kindle | PDF

Stáhni e-knihu
zdarma
Banner link na Lukasvik.cz Reklama

Hamlet, kralevic dánský - elektronická kniha

Hamletův otec zemřel za podivných událostí, podezření, že byl otráven svým bratrem, který se hned oženil s ovdovělou královnou. Hamletovi se zjevil otcův duch na hradbách Elsinoru, dohady potvrdil - nutnost pomsty. Hamlet předstírá šílenství, aby nebyl nápadný, prožívá těžké duševní stavy (úvahy o smyslu lidské existence, humanistické ideály, ale současně pesimismus, definující podlost světa -- uvažuje o sebevraždě). S potulnou hereckou společností inscenuje představení, zobrazující otcovu smrt, zděšený král tuší nebezpečí, prozradil se jako vrah, ale Hamlet se nemůže vzchopit k činu. v rozmluvě s matkou odhaluje jejínitro, ona volá o pomoc. Hamlet domnívaje se, že za závěsem se skrývá král, probodne Polonia, otce své milé Ofélie, která zešílí a utopí se. Její bratr Laertes chce pomstít smrt otce i sestru, obrátí se proti Hamletovi. Hamlet se po návratu z Anglie, kde měl být úkladně zavražděn, zastihne na hrobě Ofélie Learta a je jím vyzván na souboj - zraní Hamleta obráceným hrotem svého kordu, ten mu jej vytrhne, zabije krále i Laerta a umírá, umírá i královna, která se náhodou napila otráveného vína, připraveného pro Hamleta. Umírající Hamlet dal ještě souhlas norskému vojevůdci Fortibrasovi, aby se stal dánským králem.

Shakespeare William

William Shakespeare (pokřtěn 26. dubna 1564 – zemřel 23. dubna 1616) byl významný anglický básník a dramatik, klíčová postava evropského dramatu. Obvykle je považován za anglického národního básníka neboli barda. Dochovalo se jemu připsaných 37 divadelních her, 154 sonetů, dvě dlouhé epické básně a několik dalších děl. Jeho hry byly přeloženy do všech významnějších jazyků. Kromě tvorby dramat a komedií se věnoval i herectví (zdroj Wikipedie).


Zabezpečení: ekniha bez tvrdého DRM - bez Adobe DRM. U všech knih v PDF je zakázaný tisk.

Toto je elektronická kniha nebo-li ebook. E-kniha je publikace, která je vydána, respektive zveřejněna nikoliv tiskem, ale pomocí elektronických zařízení v podobě souboru. Jejich produkce, šíření a uchovávání je realizováno přes počítače a mobilní zařízení jako jsou čtečky elektronických knih, tablety, ale i telefony.

Existují dva základní typy formátů e-knihy. Prvním je MOBI, který vyvinula společnost Amazon pro čtečku Kindle. Dále je to formát EPUB, což je standard podporovaný řadou výrobců (kromě Amazonu). Třetí formát PDF lze zobrazit na všech zařízeních včetně čteček. PDF však není ebook v pravém smyslu slova. PDF se hodí hlavně pro tablet, počítač nebo notebook.

Na čem lze číst elektronické knihy?

E-kniha jde číst na čtečce, tabletu, počítači, PC, notebooku i telefonu. Najednou kupujete všechny dostupné formáty.

Platba je opravdu rychlá

  • Platba platební kartou - v reálném čase
  • Rychlý bankovní převod (přes bankovní tlačítka) - v reálném čase
  • Platba z účtu na účet při odeslání platby do 15:00 - druhý den
  • Platba mobilem (nevyužívejte pokud máte pomalé připojení k internetu) - v reálném čase
  • Platba poštovní poukázkou (využijte pokud nevlastníte bankovní účet) - do tří dnů

Kde bude má e-kniha?

Po zaplacení Vám dáme vědět, eknížka bude v knihovničce, kam se dostanete po přihlášení do svého účtu, v sekci „Mé knihy“.

RECENZE

E-knihu máte již přečtenou? Jak se vám tato e-kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů elektronických knih. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy prostřednictvím formuláře níže.
K napsání komentáře se přihlašte

Souhlasím se zasílání newsletteru eshopu Databook.cz

Městská knihovna v Praze

Největší veřejná knihovna v hlavním městě Praze. Městská knihovna v Praze je otevřenou instituci, která nabízí přístup k beletrii i k literatuře naučné pro děti a dospělé. Zajišťuje svým čtenářům bezplatný přístup k mezinárodním informačním databázím, ale také umožňuje veřejnosti využívat internet na PC nebo bezplatné připojení k wi-fi. Služby pro veřejnost jsou na světové úrovni. Knihovna kromě informačních a rešeršních služeb pořádá akce pro veřejnost, koncerty, divadelní a taneční představení, besedy s autory, módní přehlídky, diskuze. E-knihy jsou poskytovány na základě creative-commons.

© 2011-2023 Lukáš VikNakladatelství Eknihy hned — Sledování novinek
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací — Souhlasím — Obchodní podmínky
Kontakt | O nás | Jak nakupovat | Jak číst eknihy