Jste na: databook.cz » E-knihy pro dospělé » Fantasy, Sci-fi » Elektronická kniha Punk fiction aneb No future
BESTSELLER
  

Punk fiction aneb No future

Newsletter

E-kniha od: Tulu Ermias

Nakladatel: Eknihy hned
Zabezpečení: e-kniha bez Adobe DRM
Počet stran: 1093
Rok vydání: 2016
ISBN: 978-80-7536-077-9

Elektronická kniha: Punk fiction aneb No future

Příběh autora, původem z Afriky a nyní s českým občanstvím, popisuje, jak silnější bezohledně utlačují a zneužívají slabší, ale zároveň že ti silní nejsou ve skutečnosti zas tak úplně silní a ti slabí vždy neviňátka. Knihu se dá těžko zařadit do určitého žánru. Najdete v ní lásku a tragedii, drama i komedii. Je to Punk fiction, protože tam jde spíše o obsah a jednoduchou komunikaci myšlenky než o formu, přesto plné fantazie a humoru, občas černého. S punkem jakožto hudebním žánrem má kniha společné pouze svou jednoduchost projevu a provokativní společensko-kritický obsah.
Ukázka e-knihy ke stažení: PDF
E-kniha ke stažení ve formátu ePub | mobi/Kindle | PDF

Koupit e-knihu
149 Kč / 7.5€
Banner link na Lukasvik.cz Reklama

Punk fiction aneb No future . elektronická kniha

Příběh autora, původem z Afriky a nyní s českým občanstvím, popisuje, jak silnější bezohledně utlačují a zneužívají slabší, ale zároveň že ti silní nejsou ve skutečnosti zas tak úplně silní a ti slabí vždy neviňátka. Knihu se dá těžko zařadit do určitého žánru. Najdete v ní lásku a tragedii, drama i komedii. Je to Punk fiction, protože tam jde spíše o obsah a jednoduchou komunikaci myšlenky než o formu, přesto plné fantazie a humoru, občas černého. S punkem jakožto hudebním žánrem má kniha společné pouze svou jednoduchost projevu a provokativní společensko-kritický obsah. Děj se odehrává převážně v Čechách a v jistém oddělení nebe, dále částečně ve Vietnamu, v jiné časoprostorové dimenzi a nakonec Etiopii, odkud mimochodem autor pochází. Hlavní postavu děje se také dá stěží určit, protože každý ze čtenářů, kteří posoudili text, si vybrali s nadšením někoho jiného. V příběhu se objevují, kromě různých zajímavých postav, lidé z různých společenských vrstev a tříd, stejně tak různé národnosti a barvy pleti, dále přepracovaná, sentimentální smrtka se sklonem k filozofii, charismatická koza, přísný pitbul a pyšný kohout. Kniha má sice v názvu „No future“, ale člověk přesto nakonec získá naději, že vše zas tak ztraceno nebude. E.T.

Uživatelské recenze:

Tato kniha je jedna z nejlepších publikací, co jsem kdy četl. Své si v ní najdou fanoušci různých žánrů. Její děj je chytře vystavěný a jednotlivé postavy jsou výborně charakterizovány. I to, že není hlavní těžiště děje vloženo do jedné hlavní postavy, ale je rozvrstveno na více postav, knize pouze prospělo. Příběh vás vtáhne a skvěle pobaví i svým humorem. Knihu mohu jedině doporučit.

MUDr. M.A.

--

Knihu jsem si zakoupil po netrpělivém čekání na vydání a skutečně jsem neprohloupil. Přečetl jsem ji jedním dechem. Skládám tímto poklonu autorovi, navíc když vím, že není českého původu. Jeho čeština je excelentní. Kniha je ze života a čte se sama. Jsem rád, že jsem se mohl připojit k řadě dalších příznivců autora, kteří si knihu koupili jako já a s chutí přečetli. Jen tak dál.
J.Š.

--

Tato kniha se na začátku nezdá, vypadá celkem nevinně a dokonce jsem si říkala, jakže se může dobrat k humorné společenské kritice (jak je zmíněno v popisu knihy). Ale když se člověk nenechá zdáním oklamat a pokračuje, tak si pak pěkně počte a užije si silnou kávu satiry a černého humoru.A za tím najde velice inteligentní kritiku. Byla jsem překvapena, z jakých všech pohledů se autor na společnost dívá a co vše vidí a kam až vidí. Nenechá to člověka v klidu, přinese to hodně zamyšlení. Příběh (či příběhy, které se prolínají) začne být postupně velice napínavý.
D.Š.

--

E-kniha v kategorii:

BESTSELLERY >
Dobrodružné romány >
Romány, povídky, novely >
Fantasy >
Fantasy, Sci-fi >
Fantasy romány >

ISBN knihy:

ISBN ePub formátu: ISBN 978-80-7536-077-9
ISBN mobi formátu: ISBN 978-80-7536-078-6
ISBN PDF formátu: ISBN 9978-80-7536-079-3

Velikost e-knihy:

MOBI: 1345 kB
EPUB: 1653 kB
PDF: 3626 kB

Tulu Ermias

Jmenuji se Ermias Tulu a pocházím z Etiopie. Narodil jsem se v únoru roku 1967 v hlavním městě Addis Abeba. „Hlavní město“ zní hezky, ale ghetta obklopující relativně menší část města - moderní centrum, nejsou o nic lepší než chudé vesnice v jiných částech země. Jedno z takových míst velkého města Addis Abeby je „Cherkos“(čti čerkos). Tato rozlehlá čtvrť vzbuzovala velký„respekt“ mezi ghetty, o bohatších částech města ani nemluvě, protože měla pověst drsnosti a chudoby, s čímž se pojilo násilí. Drsný byl život jako takový a drsní byli i lidé samotní. Již jako malý kluk jsem si byl vědom toho, že „bohatší“ opovrhují chudými a utlačují je. A silnější pak dělají to samé se slabšími. Zajímavé pro mě bylo, že dokonce policie, vojáci, milice, úředníci a podobně uniformovaní také do chudých kopou, přestože pocházejí sami hlavně z jejich středu. Poněvadž jsem nebyl ani silný ani bohatý, nezbývalo mi, než tento fenomén jenom pozorovat. Co jsem pozoroval se mně vůbec nelíbilo, a tak jsem už od útlého dětství podvědomě uvažoval o útěku. Měl jsem pocit, že všude bude lépe než zde. Mí rodiče, sami nevzdělaní, nás naštěstí neustále upozorňovali, že cesta ven vede skrze pilné učení se ve škole. Sice jsem se stejně moc neučil, ani to nešlo, když nás osm dětí s rodiči žilo v chatrči o dvou malých místnůstkách, ale byl jsem nějakým zázrakem, už od první třídy až po dokončení základní a střední školy, mezi nejlepšími ve třídě a někdy v celé škole. No a pak se mně tedy po maturitě podařilo utéct! A to pomocí státního stipendia ke studiu ve spřátelených komunistických zemích.

Když jsem dorazil do tehdejšího Československa, nepřekvapilo mě, že nás Afričany hodně lidí nevidělo jako sobě rovné, jemně řečeno, ačkoli jsme je často vědomostmi i převyšovali. My byli vysokoškoláci a oni vyletěli ze střední nebo byli vyučení řezníci či údržbáři... atd. Věděl jsem, že jsou z té bohatší strany světa a tím mají „nárok“ cítit se lepší. Ale také jsem věděl, že to je pouhý pocit. Protože mě zvyk pozorovat stále neopustil a dokonce jsem se v něm ještě vypracoval, pokračoval jsem dál, až mě to zavedlo do míst, odkud, což jsem si uvědomil moc pozdě, pro mě nebylo návratu. České hospody! A musím bohužel zdůraznit, že za komunismu. Vládla tu úplně jiná atmosféra. Sice nejsem vyloženě fanouškem názoru, že opilý mluví pravdu, ale rozhodně jsem se vožralý mezi vožralými cítil jako doma, tak jak jsem to nikdy předtím nezažil. Nejdříve pivo a později vše co teklo, mě začalo až moc chutnat, tak jsem trávil více času v hospodách než ve studovnách. Stal jsem v tom světě svědkem, že bohatší platí rundu za rundou chudším a silní chrání slabé! Přísahám, že většina mých hospodských kamarádů dokonce přirozeně „zapomněla“, že jsem černý, a viděli mě takového jaký jsem byl, a ne jak jsem vypadal. Najednou jsem měl spoustu kamarádů a ti mě na ulici zdravili a zvali k sobě domů. Poznal jsem, že člověk je v podstatě dobrý, a to byla obrovská úleva. Začal jsem postupně chápat, že člověk má jenom velký strach, zbytečný strach z něčeho neznámého, a aby ho překonal a přesvědčil hlavně sám sebe, že není posera, kopal a utlačoval samozřejmě ty slabší.

No jo, toto filozofické poznání bylo sice velkolepé, ale nakonec jsem byl „odejit“ z Fakulty všeobecného lékařství v Praze již ve druhém ročníku. Pochopitelně. Musím přiznat, že toto selhání bylo zpočátku bolestné. Až mnohem později jsem si uvědomil, se vší úctou k vysoké škole, že mě nemohlo potkat nic lepšího. Nebyl bych zažil, co jsem zažil a čehož v žádném případě nelituji. Díky tomuto „selhání“ jsem zavítal mezi pankáče v Berlíně, bezdomovce ve Stuttgartu, azylanty ze všech možných zemí. Ano i mezi Vietnamce, kteří utekli na západ z Čech, s nimiž jsem bydlel v prostorné cele bývalého vězení v Ludwigsburgu, přenechané azylantům, a s kterými jsem měl hodně zážitků a zábavy... atd. Tento život mě naučil, ještě kromě několika jazyků, vidět věci z různých stránek a vidět to, co opravdu vidím, i když někdo říká něco jiného. Poznal jsem spoustu různých lidí a viděl v nich hodně společného. Mnoho jsem získal a za nic bych neměnil. Z těchto zásob jsem hodně čerpal při psaní své knihy Punk fiction aneb No future. Nakonec pro mě bylo přeci jen návratu. Jako zázrakem jsem se ocitl opět v Čechách, kde jsem se oženil, začal pracovat a stal se státním a „dobrým“ občanem. Ale nějak už se to přemísťování s mým životem propojilo a nezůstal jsem na místě, momentálně žiji se svojí rodinou v Berlíně.


Zabezpečení: ekniha bez tvrdého DRM - bez Adobe DRM. U všech knih v PDF je zakázaný tisk.

Toto je elektronická kniha nebo-li ebook. E-kniha je publikace, která je vydána, respektive zveřejněna nikoliv tiskem, ale pomocí elektronických zařízení v podobě souboru. Jejich produkce, šíření a uchovávání je realizováno přes počítače a mobilní zařízení jako jsou čtečky elektronických knih, tablety, ale i telefony.

Existují dva základní typy formátů e-knihy. Prvním je MOBI, který vyvinula společnost Amazon pro čtečku Kindle. Dále je to formát EPUB, což je standard podporovaný řadou výrobců (kromě Amazonu). Třetí formát PDF lze zobrazit na všech zařízeních včetně čteček. PDF však není ebook v pravém smyslu slova. PDF se hodí hlavně pro tablet, počítač nebo notebook.

Na čem lze číst elektronické knihy?

E-kniha jde číst na čtečce, tabletu, počítači, PC, notebooku i telefonu. Najednou kupujete všechny dostupné formáty.

Platba je opravdu rychlá

  • Platba platební kartou - v reálném čase
  • Rychlý bankovní převod (přes bankovní tlačítka) - v reálném čase
  • Platba z účtu na účet při odeslání platby do 15:00 - druhý den
  • Platba mobilem (nevyužívejte pokud máte pomalé připojení k internetu) - v reálném čase
  • Platba poštovní poukázkou (využijte pokud nevlastníte bankovní účet) - do tří dnů

Kde bude má e-kniha?

Po zaplacení Vám dáme vědět, eknížka bude v knihovničce, kam se dostanete po přihlášení do svého účtu, v sekci „Mé knihy“.

RECENZE

E-knihu máte již přečtenou? Jak se vám tato e-kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů elektronických knih. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy prostřednictvím formuláře níže.
K napsání komentáře se přihlašte

Lucie Sukovata 08.10.2016

Kniha se mi velmi libila. Je plna zabavy, napeti a dobrodruzstvi. V knize je hezky zachycena soucasna doba, coz dost casto vede k zamysleni, zda je to dobre, kdyz se na to clovek opravdu podiva. Libily se mi vsechny pribehy osudu lidi z knihy. Vzdy me to vtahlo do deje a hodne veci jsem si diky tomu i uvedomila. Na konci knihy je pribeh Borise, ktery jede do Etiopie a co vse tam proziva a zivot lidi tam. Je to neuveritelne.

Daniel Stangar 27.07.2016

Tato kniha se dívá pravdě přímo do očí a neuhýbá. Výsledkem jsou jednoduše podané odpovědi na zdánlivě složité otázky. Autor čtenáře překvapuje nejen hloubkou svého porozumění lidem a náročným životním situacím, ale také svérázným humorem. Jeho vyprávění jakoby chtělo obsáhnout úplně všechno a nebojí se podívat na radosti i hořkosti života ze všech stran, nově a bez zábran.

Jana Štromajerová 15.04.2016

Ahoj příteli, knihu jsme si koupili, už jsme na ni netrpělivě čekali. Začetla jsem se a chválím. Je velice zajímavá, dozvídám se v ní i pro mě neznámé věci a události, vtipně napsané. Jsou to příběhy ze života a přidaná skvělá fantazie. Zábavné a svým způsobem poučné. Podle mého názoru autor vidí lidem do duše a dovede to úžasně podat. Dík, že je možnost tuhle knihu číst a mít. Zdravím, Jana Štromajerová.

Souhlasím se zasílání newsletteru eshopu Databook.cz

Eknihy hned

Máte spisovatelské střevo? Vydejte si vlastní knihu

Cesta k vydání vlastní knihy bývá zdlouhavá a trnitá. Spousta knih proto končí v šuplíku. Když už věnujete své knize tolik času, tak ji pojďte s námi vydat. Zajistíme grafickou úpravu a sazbu, profesionální převod do formátů PDF, EPUB a MOBI pro Kindle, až po distribuci a marketingovou podporu včetně tvorby webových stránek a propagačního videa. Pro více informací nás kontaktujte.

© 2011-2023 Lukáš VikNakladatelství Eknihy hned — Sledování novinek
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací — Souhlasím — Obchodní podmínky
Kontakt | O nás | Jak nakupovat | Jak číst eknihy