Jste na: databook.cz » E-knihy pro dospělé » Romány, povídky, novely » Elektronická kniha Nadějí tu žijem

Nadějí tu žijem

Newsletter

E-kniha od: Pražáková Hana

Nakladatel: Hejkal
Zabezpečení: e-kniha bez Adobe DRM
Počet stran: 144
Rok vydání: 2001
ISBN: 80-86026-11-6

Elektronická kniha: Nadějí tu žijem

Memoárový román, v němž autorka líčí život svůj a své rodiny v padesátých letech, kdy byl její otec, spisovatel František Křelina, vězněn v komunistických kriminálech.
E-kniha ke stažení ve formátu PDF

Koupit e-knihu
100 Kč / 5€
Banner link na Lukasvik.cz Reklama

Nadějí tu žijem - elektronická kniha

Memoárový román, v němž autorka líčí život svůj a své rodiny v padesátých letech, kdy byl její otec, spisovatel František Křelina, vězněn v komunistických kriminálech.

Recenze:

(...) V havlíčkobrodském nakladatelství Hejkal vyšel memoárový román spisovatelky Hany Pražákové Nadějí tu žijem. Vzpomíná v něm na uvěznění otce, katolického spisovatele Františka Křeliny, jenž byl v roce 1952 v procesu s tzv. zelenou internacionálou odsouzen na dvanáct let. Zvláštnost zvolené formy charakterizoval literární kritik Viktor Šlajchrt trefnou větou, že autorka „zkušenost politického terorismu zachycuje poetikou Karoliny Světlé“. Možná.

Já dlouho nezapomenu na poslední scénu knihy, v níž se v květnu 1960 táta vrací domů. První opožděný oběd na svobodě nedokáže jíst příborem, protože „tam máme jenom lžíci“, a jídává tak až do konce života. „Nebyl v tom patos, okázalost nebo třeba jen pouhopouhý zvyk. Byla to pokora. Ani na jeden den nezapomněl na utrpení a ponížení nejen své, ale i svých přátel, kněží, sedláků, univerzitních profesorů, spisovatelů - svých kamarádů muklů z žalářů padesátých let,“ píše Hana Pražáková a já se ukláním před její výpovědí, která chce jenom to, abychom ani my nezapomínali...

(Jan Rejžek, Z Rejžkova deníčku, Metro, 29. března 2001

Elektronické knihy na podobné téma: Česká současná literaturaČeská klasická literaturaPovídky a novely
Erotické povídkyHerci a herečkyČeské detektivkyOdborná literatura, učebnicePsychologieLáskaFejetony, rozhovoryPověstiMytologie

E-kniha v kategorii:

Romány, povídky, novely >
Psychologické romány >
Literární biografie >

ISBN knihy:

ISBN tištěné knihy: 80-86026-11-6
EAN tištěné knihy: 9788086026114
ISBN PDF formátu: 978-80-86026-66-4
Velikost PDF: 843 kB

Velikost e-knihy:

PDF: 812 kB

Pražáková Hana

Vystudovala češtinu a ukrajinštinu, pracovala jako nakladatelská a rozhlasová redaktorka a překladatelka. Z ukrajinštiny přeložila mj. román Jurije Dolda-Mychajlyka Velká hra, román Olese Hončara Cyklón, knihu povídek Stepana Vasylčenka Olověný prstýnek a výbor pohádek, nazvaný O lesním carovi, z ruštiny přeložila Pohádku o Jemeljanovi a bubnu Lva Nikolajeviče Tolstého. Napsala devět úspěšných knih pro děti a dívky - Dárek pro Moniku, 1970, 2. vydání 1984, 3. vydání 2000 v nakladatelství Hejkal, Karolinka, 1973, Výsostné území, 1976, 2. vydání 1989, Výprava za parádou, 1978, Případ Petr, 1980, Návrat z vánočních prázdnin, 1983, 2. vydání 1998, Výhra, 1984, Letadlo a desetikoruna, 1986, Pojedeme do rozhlasu, 1989. V roce 2001 vydala v nakladatelství Hejkal memoárový román Nadějí tu žijem.


Zabezpečení: ekniha bez tvrdého DRM - bez Adobe DRM. U všech knih v PDF je zakázaný tisk.

Toto je elektronická kniha nebo-li ebook. E-kniha je publikace, která je vydána, respektive zveřejněna nikoliv tiskem, ale pomocí elektronických zařízení v podobě souboru. Jejich produkce, šíření a uchovávání je realizováno přes počítače a mobilní zařízení jako jsou čtečky elektronických knih, tablety, ale i telefony.

Existují dva základní typy formátů e-knihy. Prvním je MOBI, který vyvinula společnost Amazon pro čtečku Kindle. Dále je to formát EPUB, což je standard podporovaný řadou výrobců (kromě Amazonu). Třetí formát PDF lze zobrazit na všech zařízeních včetně čteček. PDF však není ebook v pravém smyslu slova. PDF se hodí hlavně pro tablet, počítač nebo notebook.

Na čem lze číst elektronické knihy?

E-kniha jde číst na čtečce, tabletu, počítači, PC, notebooku i telefonu. Najednou kupujete všechny dostupné formáty.

Platba je opravdu rychlá

  • Platba platební kartou - v reálném čase
  • Rychlý bankovní převod (přes bankovní tlačítka) - v reálném čase
  • Platba z účtu na účet při odeslání platby do 15:00 - druhý den
  • Platba mobilem (nevyužívejte pokud máte pomalé připojení k internetu) - v reálném čase
  • Platba poštovní poukázkou (využijte pokud nevlastníte bankovní účet) - do tří dnů

Kde bude má e-kniha?

Po zaplacení Vám dáme vědět, eknížka bude v knihovničce, kam se dostanete po přihlášení do svého účtu, v sekci „Mé knihy“.

RECENZE

E-knihu máte již přečtenou? Jak se vám tato e-kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů elektronických knih. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy prostřednictvím formuláře níže.
K napsání komentáře se přihlašte

Souhlasím se zasílání newsletteru eshopu Databook.cz

Hejkal

Nakladatelství Hejkal

Nakladatelství vydává především českou a finskou beletrii. Našimi autory jsou Mika Waltari, Arto Paasilinna, Jiří Stránský, Markéta Hejkalová aj. Nakladatelství Hejkal je spolupořadatelem prvního ročníku Letního knižního veletrhu, který se bude konat 17. a 18. června 2011 v Ostravě, a 21. Podzimního knižního veletrhu, který se bude konat 21. a 22. října 2011 v Havlíčkově Brodě.

© 2011-2024 Lukáš VikNakladatelství Eknihy hned — Sledování novinek
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací — Souhlasím — Obchodní podmínky
Kontakt | O nás | Jak nakupovat | Jak číst eknihy