Jste na: databook.cz » Odborná literatura, učebnice » Škola » Elektronická kniha Kosmův letopis český

Kosmův letopis český

Newsletter

E-kniha od: Kosmas

Zabezpečení: e-kniha bez Adobe DRM
Počet stran: 168
Rok vydání: 2011
ISBN: není

Elektronická kniha: Kosmův letopis český

Text Kosmovy Kroniky Čechů - nejstarší české kroniky a nejvýznamnějšího díla českého středověkého dějepisectví a literatury.
E-kniha ke stažení zdarma: ePub | PDF

Stáhni e-knihu
zdarma
Banner link na Lukasvik.cz Reklama

Latinsky psaná kronika z 1. pol. 12. stol. zachycuje dějiny Čechů od dob předhistorických až po autorovu současnost. Vychází z antických vzorů, českých legend, vyprávění svědků a z vlastní autorovy interpretace aktuálních politických událostí. Jako první dílo českého dějepisectví formuluje ideu českého státu a národa.

Kosmas

Kosmas žil mezi lety 1045 až 1125. Patřil mezi významné vzdělance své doby a působil také jako děkan svatovítské kapituly. Je autorem Kroniky české (Chronica Boemorum), nazvývané též Kosmovou kronikou. Byla sice psananá latinsky, ale objevují se v ní i česká slova (bohemika) a glosy. Kniha je rozdělena na tři části. Tématem první knihy jsou dějiny od nejstarších mýtických dob ("bájné vyprávění starců"), přes vyprávění pamětníků (druhá kniha) až po zážitky Kosmovy (třetí kniha). První dílo kronikářského charakteru, má vlastenecký ráz. Kniha má jak historickou tak významnou uměleckou a hodnotu. Kosmovu kroniku do češtiny přeložil Jaroslav Vrchlický.


Zabezpečení: ekniha bez tvrdého DRM - bez Adobe DRM. U všech knih v PDF je zakázaný tisk.

Toto je elektronická kniha nebo-li ebook. E-kniha je publikace, která je vydána, respektive zveřejněna nikoliv tiskem, ale pomocí elektronických zařízení v podobě souboru. Jejich produkce, šíření a uchovávání je realizováno přes počítače a mobilní zařízení jako jsou čtečky elektronických knih, tablety, ale i telefony.

Existují dva základní typy formátů e-knihy. Prvním je MOBI, který vyvinula společnost Amazon pro čtečku Kindle. Dále je to formát EPUB, což je standard podporovaný řadou výrobců (kromě Amazonu). Třetí formát PDF lze zobrazit na všech zařízeních včetně čteček. PDF však není ebook v pravém smyslu slova. PDF se hodí hlavně pro tablet, počítač nebo notebook.

Na čem lze číst elektronické knihy?

E-kniha jde číst na čtečce, tabletu, počítači, PC, notebooku i telefonu. Najednou kupujete všechny dostupné formáty.

Platba je opravdu rychlá

  • Platba platební kartou - v reálném čase
  • Rychlý bankovní převod (přes bankovní tlačítka) - v reálném čase
  • Platba z účtu na účet při odeslání platby do 15:00 - druhý den
  • Platba mobilem (nevyužívejte pokud máte pomalé připojení k internetu) - v reálném čase
  • Platba poštovní poukázkou (využijte pokud nevlastníte bankovní účet) - do tří dnů

Kde bude má e-kniha?

Po zaplacení Vám dáme vědět, eknížka bude v knihovničce, kam se dostanete po přihlášení do svého účtu, v sekci „Mé knihy“.

RECENZE

E-knihu máte již přečtenou? Jak se vám tato e-kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů elektronických knih. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy prostřednictvím formuláře níže.
K napsání komentáře se přihlašte

Olga 27.11.2012

Domnívám se, že by si tuto kroniku měl každý vzdělaný Čech přečíst alespoň jednou za život. Je základem k Jiráskovým starým pověstem. Škoda, že není běžně k mání v latinském jazyce.

Souhlasím se zasílání newsletteru eshopu Databook.cz

Městská knihovna v Praze

Největší veřejná knihovna v hlavním městě Praze. Městská knihovna v Praze je otevřenou instituci, která nabízí přístup k beletrii i k literatuře naučné pro děti a dospělé. Zajišťuje svým čtenářům bezplatný přístup k mezinárodním informačním databázím, ale také umožňuje veřejnosti využívat internet na PC nebo bezplatné připojení k wi-fi. Služby pro veřejnost jsou na světové úrovni. Knihovna kromě informačních a rešeršních služeb pořádá akce pro veřejnost, koncerty, divadelní a taneční představení, besedy s autory, módní přehlídky, diskuze. E-knihy jsou poskytovány na základě creative-commons.

© 2011-2024 Lukáš VikNakladatelství Eknihy hned — Sledování novinek
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací — Souhlasím — Obchodní podmínky
Kontakt | O nás | Jak nakupovat | Jak číst eknihy