Jste na: databook.cz » E-knihy pro dospělé » Literatura faktu » Elektronická kniha Kontrasty

Kontrasty

Newsletter

E-kniha od: Žák Jan

Nakladatel: Eknihy hned
Zabezpečení: e-kniha bez Adobe DRM
Počet stran: 100
Rok vydání: 2019

Elektronická kniha: Kontrasty

Obsah článků a básniček v této e-knížce je reakcí na dění v Evropě v letech 2015–2019, které největší měrou ovlivnila imigrační vlna. Články jsou v podstatě komentáře k oficiálním zprávám s pohledem do zákulisí událostí, které sdělovací prostředky podávají někdy zkresleně a zaujatě, nebo zamlčují podstatná fakta. Články a básničky se pravidelně střídají, aby si čtenář uvědomoval kontrast mezi pesimistickou realitou a optimistickým pohledem na svět.
E-kniha ke stažení ve formátu ePub | mobi/Kindle | PDF

Koupit e-knihu
149 Kč / 7.5€
Banner link na Lukasvik.cz Reklama

Obsah článků a básniček v této e-knížce je reakcí na dění v Evropě v letech 2015–2019, které největší měrou ovlivnila imigrační vlna. Články jsou v podstatě komentáře k oficiálním zprávám s pohledem do zákulisí událostí, které sdělovací prostředky podávají někdy zkresleně a zaujatě, nebo zamlčují podstatná fakta. Články a básničky se pravidelně střídají, aby si čtenář uvědomoval kontrast mezi pesimistickou realitou a optimistickým pohledem na svět.

Z úvodu autora ke knize:

Jsem starý člověk. Na vlastní kůži jsem zažil nacistickou okupaci, lidovou demokracii, socialismus, komunistickou diktaturu, socialismus s lidskou tváří, teď zažívám i demokracii a kapitalismus. Jaký –ismus mě ještě čeká? Pamatuji doby, kdy za pouhý názor přišel náš člověk o hlavu, stačilo nepatrně vyčnívat a mít jiný názor, než jaký se davům předkládal. V naší republice zatím nic takového nehrozí, ale kdo ví, čeho se ještě můžeme dožít. Znám spoluobčany, kteří se v současné době svůj názor bojí projevit, někteří se svěří alespoň svým přátelům, jiní už ale nevěří ani nejbližším kamarádům. Srdečnost a dobrá vůle z české kotliny pomalu, ale jistě mizí. Hodně lidí se bojí budoucnosti. Těm se nedivím, protože i já mám strach z toho, že Českou republiku zase někdo zaprodá jako v minulosti. Čím se liší Evropská unie od mnichovských dohod bez nás, od německé okupace, od sovětské nadvlády, od západního kapitalismu? Evropské velmoci nás ovládají, ať chceme, nebo nechceme. Prozíravý prezident Eduard Beneš po druhé světové válce vydal dekrety, protože tušil, že naše republika zase někdy bude pod tlakem okolních velmocí. Jeho varování však nikdo nerespektuje. Kde je naše samostatnost hospodářská a politická? Kde je občanská rovnoprávnost? Dneska za peníze si každý může dovolit cokoliv. Je docela možné, že honba za penězi oslepí evropskou politickou elitu natolik, že obětuje celou Evropu islámu. Za expanzí islámu do Evropy totiž nestojí nic jiného než obrovský byznys. Bezdětným evropským politickým špičkám se hodí i Švejkova teorie, že míchání ras lidstvu prospěje. Může obyčejný člověk politické dění ovlivnit? Těžko! Teoreticky lze něčeho dosáhnout volbami, ale v současné době to není reálné, protože český národ je rozdělen na dva tábory. Tu polovinu, které ještě nedochází, co se v Evropě děje, která si myslí, že jí se to netýká, tu je nutno přesvědčovat pravdivými informacemi, protože většina sdělovacích prostředků pravdu neříká. Přesto je možné najít v oficiálních zprávách některé detaily, nad kterými zůstává rozum stát. Pro ilustraci snad stačí prohlášení policie, že oběť s třiceti bodnými ranami, z toho třemi smrtelnými, spáchala sebevraždu. A právě z podobných mediálních zpráv z let 2015 – 2019 tyto KONTRASTY vycházejí a upozorňují na jejich nelogičnost a tím i na jejich nevěrohodnost. Jednotlivé články vznikaly postupně podle toho, jak se situace s imigrací vyvíjela, co se v oficiálních zprávách objevovalo, jaké byly reakce lidí v mém okolí. Naproti tomu jsou stavěny verše ze stejné doby jako úmyslný kontrast, jsou většinou laděné optimisticky, je to jakési odlehčení od nemohoucnosti něco změnit. Články a básničky se pravidelně střídají, aby čtenář vždy po pesimistické informaci měl možnost alespoň částečně naladit svou mysl do optimismu. V textu použitá zkratka EU znamená Evropskou unii, IS znamená Islámský stát. Pokud KONTRASTY někomu otevřou oči, budu rád.

Žák Jan


Zabezpečení: ekniha bez tvrdého DRM - bez Adobe DRM. U všech knih v PDF je zakázaný tisk.

Toto je elektronická kniha nebo-li ebook. E-kniha je publikace, která je vydána, respektive zveřejněna nikoliv tiskem, ale pomocí elektronických zařízení v podobě souboru. Jejich produkce, šíření a uchovávání je realizováno přes počítače a mobilní zařízení jako jsou čtečky elektronických knih, tablety, ale i telefony.

Existují dva základní typy formátů e-knihy. Prvním je MOBI, který vyvinula společnost Amazon pro čtečku Kindle. Dále je to formát EPUB, což je standard podporovaný řadou výrobců (kromě Amazonu). Třetí formát PDF lze zobrazit na všech zařízeních včetně čteček. PDF však není ebook v pravém smyslu slova. PDF se hodí hlavně pro tablet, počítač nebo notebook.

Na čem lze číst elektronické knihy?

E-kniha jde číst na čtečce, tabletu, počítači, PC, notebooku i telefonu. Najednou kupujete všechny dostupné formáty.

Platba je opravdu rychlá

  • Platba platební kartou - v reálném čase
  • Rychlý bankovní převod (přes bankovní tlačítka) - v reálném čase
  • Platba z účtu na účet při odeslání platby do 15:00 - druhý den
  • Platba mobilem (nevyužívejte pokud máte pomalé připojení k internetu) - v reálném čase
  • Platba poštovní poukázkou (využijte pokud nevlastníte bankovní účet) - do tří dnů

Kde bude má e-kniha?

Po zaplacení Vám dáme vědět, eknížka bude v knihovničce, kam se dostanete po přihlášení do svého účtu, v sekci „Mé knihy“.

RECENZE

E-knihu máte již přečtenou? Jak se vám tato e-kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů elektronických knih. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy prostřednictvím formuláře níže.
K napsání komentáře se přihlašte

Souhlasím se zasílání newsletteru eshopu Databook.cz

Eknihy hned

Máte spisovatelské střevo? Vydejte si vlastní knihu

Cesta k vydání vlastní knihy bývá zdlouhavá a trnitá. Spousta knih proto končí v šuplíku. Když už věnujete své knize tolik času, tak ji pojďte s námi vydat. Zajistíme grafickou úpravu a sazbu, profesionální převod do formátů PDF, EPUB a MOBI pro Kindle, až po distribuci a marketingovou podporu včetně tvorby webových stránek a propagačního videa. Pro více informací nás kontaktujte.

© 2011-2023 Lukáš VikNakladatelství Eknihy hned — Sledování novinek
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací — Souhlasím — Obchodní podmínky
Kontakt | O nás | Jak nakupovat | Jak číst eknihy