Jste na: databook.cz » E-knihy pro dospělé » Literatura faktu » Elektronická kniha Humoresky vážně

Humoresky vážně

Newsletter

E-kniha od: Dlouhý Michal

Nakladatel: Pragoline
Zabezpečení: e-kniha bez Adobe DRM
Počet stran: 134
Rok vydání: 2013
ISBN: ePub: 978-80-86546-92-6; Mobi: 978-80-86546-93-3; PDF: 978-80-86546-94-0

Elektronická kniha: Humoresky vážně

Duchovní otec televizních Četnických humoresek popisuje formou literatury faktu kriminální případy spáchané doslova od Aše až po Jasinu a řešené československým četnictvem, které se staly základem námětu úspěšného televizního seriálu. Kniha zároveň obsahuje řadu reálií o četnickém sboru a jím vykonávané pátrací službě, z nichž bylo při zpracování námětu vycházeno a je doplněna řadou dobových obrazových příloh.
Ukázka e-knihy ke stažení: PDF
E-kniha ke stažení ve formátu ePub | mobi/Kindle | PDF

Koupit e-knihu
99 Kč / 5€
Dop. cena 139 Kč
Ušetříte: 40Kč -29%
  • Čtenáře e-knih zajímá také toto zboží:

Banner link na Lukasvik.cz Reklama

Humoresky vážně - elektronická kniha

Duchovní otec televizních Četnických humoresek popisuje formou literatury faktu kriminální případy spáchané doslova od Aše až po Jasinu a řešené československým četnictvem, které se staly základem námětu úspěšného televizního seriálu. Kniha zároveň obsahuje řadu reálií o četnickém sboru a jím vykonávané pátrací službě, z nichž bylo při zpracování námětu vycházeno a je doplněna řadou dobových obrazových příloh.

Uživatelská recenze:

Michal Dlouhý: Humoresky vážně

Významný historik české kriminalistiky a populární autor kriminalistické literatury faktu plk. JUDr. Michal Dlouhý, který je zároveň duchovním otcem Četnických humoresek, popisuje vznik tohoto seriálu – proč jej vymyslel, odkud bral prvotní náměty pro seriál a jeho jednotlivé díly, které pak poskytl režisérovi Moskalykovi a jeho dceři Pavlíně Moskalykové k přepracování, jak se postupně vyvíjela koncepce seriálu a kde se vlastně vzal jeho název.

Čtenáři se mohou dovědět podrobnosti o životě skutečných četníků, kteří byli předlohou pro jednotlivé postavy seriálu (kupodivu nebyli z Brna), i o některých skutečných případech, které byly předlohou pro jednotlivé díly seriálu, a porovnat tak skutečnost s příběhy a reáliemi upravenými pod režisérovou „autorskou licencí“, aby se lidé více pobavili. Je místy opravdu zajímavé srovnávat výsledné dílo s předlohami, stejně jako srovnávat rozdíly v zásadních dobových reáliích, na nichž stojí i některé zásadní zápletky (například se dovíte, že Andělka by ve skutečnosti kuchařkou na četnické stanici být nemohla).

Kniha Humoresky vážně je psána poměrně stroze, jako klasická literatura faktu, která se snmaží čtenáře zaujmout nikoliv jazykem či humorem, ale zajímavými fakty. Koho zajímají dějiny četnictva u nás, či právě podrobnosti okolo vývoje námětu seriálu, ten by ji rozhodně neměl opomenout.

Autor recenze: I. Pospíšil

E-kniha v kategorii:

Literatura faktu >
Beletrie >

ISBN knihy:

ISBN tištěné knihy: 80-86546-58-6
EAN tištěné knihy: 8086546586
ISBN ePub formátu: 978-80-86546-92-6 (ePub)
ISBN mobi formátu: 978-80-86546-93-3 (mobi)
ISBN PDF formátu: 978-80-86546-94-0 (PDF)

Velikost e-knihy:

EPUB: 11843 kB
MOBI: 4613 kB
PDF: 2813 kB

Dlouhý Michal


Zabezpečení: ekniha bez tvrdého DRM - bez Adobe DRM. U všech knih v PDF je zakázaný tisk.

Toto je elektronická kniha nebo-li ebook. E-kniha je publikace, která je vydána, respektive zveřejněna nikoliv tiskem, ale pomocí elektronických zařízení v podobě souboru. Jejich produkce, šíření a uchovávání je realizováno přes počítače a mobilní zařízení jako jsou čtečky elektronických knih, tablety, ale i telefony.

Existují dva základní typy formátů e-knihy. Prvním je MOBI, který vyvinula společnost Amazon pro čtečku Kindle. Dále je to formát EPUB, což je standard podporovaný řadou výrobců (kromě Amazonu). Třetí formát PDF lze zobrazit na všech zařízeních včetně čteček. PDF však není ebook v pravém smyslu slova. PDF se hodí hlavně pro tablet, počítač nebo notebook.

Na čem lze číst elektronické knihy?

E-kniha jde číst na čtečce, tabletu, počítači, PC, notebooku i telefonu. Najednou kupujete všechny dostupné formáty.

Platba je opravdu rychlá

  • Platba platební kartou - v reálném čase
  • Rychlý bankovní převod (přes bankovní tlačítka) - v reálném čase
  • Platba z účtu na účet při odeslání platby do 15:00 - druhý den
  • Platba mobilem (nevyužívejte pokud máte pomalé připojení k internetu) - v reálném čase
  • Platba poštovní poukázkou (využijte pokud nevlastníte bankovní účet) - do tří dnů

Kde bude má e-kniha?

Po zaplacení Vám dáme vědět, eknížka bude v knihovničce, kam se dostanete po přihlášení do svého účtu, v sekci „Mé knihy“.

RECENZE

E-knihu máte již přečtenou? Jak se vám tato e-kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů elektronických knih. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy prostřednictvím formuláře níže.
K napsání komentáře se přihlašte

rudolf petráš 29.05.2013

Ďakujem už ju mám veľmi sa teším :D

Souhlasím se zasílání newsletteru eshopu Databook.cz

Pragoline

Nakladatelství Pragoline reprezentuje jeho zakladatel – zpěvák, textař a skladatel  Jindřich Kraus. Mimo jiné  je spoluautorem nezapomenutelné písně "Takový schody do nebe", která získala Zlatého slavíka.

Ve svém nakladatelství Pragoline pomohl na svět, dnes již známým autorům (Josef Fousek, Michal Dlouhý, Kateřina Procházková a dalším). Je autorem knižního projektu "Kraťasy",se kterým v partnerství s Č.Rozhlasem H. Králové, oslovil mnoho lidí po celé České republice.

Nakladatelství Pragoline zasahuje svou produkcí do oblasti od beletrie a poezie přes literatury faktu, knihy z oblasti výtvarného umění až po vydávání hudebních CD-ROM nosičů.

© 2011-2022 Lukáš VikNakladatelství Eknihy hned — Sledování novinek
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací — Souhlasím — Obchodní podmínky
Kontakt | O nás | Jak nakupovat | Jak číst eknihy