Jste na: databook.cz » E-knihy pro dospělé » Romány, povídky, novely » Elektronická kniha Hubert neboli O štěstí

Hubert neboli O štěstí

Newsletter

E-kniha od: Koenigsmark Alex

Zabezpečení: e-kniha bez Adobe DRM
Počet stran: 93
Rok vydání: 1995
ISBN: není

Elektronická kniha: Hubert neboli O štěstí

Román o lásce z osmdesátých let.
E-kniha ke stažení zdarma: PDF

Stáhni e-knihu
zdarma
Banner link na Lukasvik.cz Reklama

Hubert neboli O štěstí

Román o lásce z osmdesátých let.

Ukázka z románu

Uvědomil si, ţe chlapec musí dostat večeři, ať se děje cokoliv. Připadl sináhle velmi zodpovědný. Šel do kuchyně a protoţe neuměl vařit, ohřálvepřovou konzervu a přidal k ní na talíř bramborový salát ze včerejška.Donesl talíř do dětského pokoje chlapci, ale dítě se na jídlo jen podívaloa řeklo, ţe hlad nemá.„Ale musíš jíst,“ napomenul ho Hubert, „jinak bys byl opravdu nemocný,a ty přece nechceš být nemocný, kdyţ je nemocná maminka?“Chlapec se na něj chvilku díval Eliščinýma tatarskýma očima a pak poslušněkývl, vzal lţíci a poslušně se pustil do salátu s masem. V rohuběţela stará černobílá televize. Hubert chvíli s láskou pozoroval syna,pak ho pohladil po vlasech (nazrzlých, Eliščiných) a rozhodl se, ţe seosprchuje a pojede domů? Ne, nemůţe tu chlapce nechat, sedne si dovelkého pokoje a najde starý psací stroj a bude psát, aspoň chvíli psát.Psal zrovna hru o spisovateli, který píše knihu o jiném spisovateli, kterýpíše hru. Ovšem, psaní jako způsob modlitby, jak říkal Franz Kafka. Byloby krásné, kdyby jednou psali o Hubertovi ve stejné třídě, jakoo Franzovi. Psát, pracovat a být sám sobě věrný, jediná řehole a neníjiné cesty, ironizoval se rychle sám.ZAČÁTEK ANEKDOTY: TAJEMNÝ RUDOLF K.Eliška, Hubertova zákonitá ţena, se s Rudolfem Kverkou scházela pravidelně,jednou za čtrnáct dnů, tak jak to poţadoval. Nejprve se snaţilaschůzky odkládat a rušit, ale pak ji vlastně začaly bavit. Rudolf Kverkaměl rád sladké bílé víno a proto se setkávali ve vinárně, kde tu sladkou,vlastně nechutnou směsku podávali, patok se jmenoval Slunce Pálavya vinárna rovněţ.Kdyţ vešla, Kverka jí jako...

Koenigsmark Alex

Jsem-li tázán, co jsem, odpovídám, že jsem spisovatel, scénárista a občasný galerista. Učil jsem se kameníkem, potom jsem přerušovaně studoval střední školu sochařsko-kamenickou v Hořicích, dva roky jsem strávil na vojně u silničního vojska, nástupce to PTP, kde jsem to dotáhl na desátníka, potom absolvoval FAMU, krátce jsem pracoval na Barrandově a od vyhazovu odtamtud jsem s maličkými pauzami (dramaturg Činoherního studia v Ústí nad Labem v r.1978 a sekční šéf na ministerstvu kultury v r.1990) na volné noze. Vždycky jsem chtěl psát jen prózu – asi proto jsem musel a musím psát především scénáře. Napsal jsem mnoho televizních scénářů, zejména pro slovenskou televizi (z těch mám rád Mário a kouzelník nebo Nebezpečné známosti, z těch pro českou televizi (kam jsem ale po léta nesměl) Závist (režie Karel Smyczek) nebo Jasnovidec (režie Jiří Svoboda), řadu textů pro rozhlas (ale tam jsem také kryl svým jménem pár zakázaných autorů, než museli jiní krýt mne), něco málo filmových scénářů (rád mám Přezůvky Štěstěny z r.1988, režie J.Herz), několik divadelních her (ale jako divadelní autor jsem dnes známější v Maďarsku než doma). A knihy – rád mám novelu Chlast aneb Cesta sekčního šéfa k moři Akropolis 2009) a román Siromacha (MF 2007). Mám tři kočky.

Romány:

  • Siromacha
  • Chlast aneb Cesta sekčního šéfa k moři
  • Jiřina Jirásková osobně
  • Příběh unavené manekýny


Moje webové stránky: www.koenigsmark.cz


Zabezpečení: ekniha bez tvrdého DRM - bez Adobe DRM. U všech knih v PDF je zakázaný tisk.

Toto je elektronická kniha nebo-li ebook. E-kniha je publikace, která je vydána, respektive zveřejněna nikoliv tiskem, ale pomocí elektronických zařízení v podobě souboru. Jejich produkce, šíření a uchovávání je realizováno přes počítače a mobilní zařízení jako jsou čtečky elektronických knih, tablety, ale i telefony.

Existují dva základní typy formátů e-knihy. Prvním je MOBI, který vyvinula společnost Amazon pro čtečku Kindle. Dále je to formát EPUB, což je standard podporovaný řadou výrobců (kromě Amazonu). Třetí formát PDF lze zobrazit na všech zařízeních včetně čteček. PDF však není ebook v pravém smyslu slova. PDF se hodí hlavně pro tablet, počítač nebo notebook.

Na čem lze číst elektronické knihy?

E-kniha jde číst na čtečce, tabletu, počítači, PC, notebooku i telefonu. Najednou kupujete všechny dostupné formáty.

Platba je opravdu rychlá

  • Platba platební kartou - v reálném čase
  • Rychlý bankovní převod (přes bankovní tlačítka) - v reálném čase
  • Platba z účtu na účet při odeslání platby do 15:00 - druhý den
  • Platba mobilem (nevyužívejte pokud máte pomalé připojení k internetu) - v reálném čase
  • Platba poštovní poukázkou (využijte pokud nevlastníte bankovní účet) - do tří dnů

Kde bude má e-kniha?

Po zaplacení Vám dáme vědět, eknížka bude v knihovničce, kam se dostanete po přihlášení do svého účtu, v sekci „Mé knihy“.

RECENZE

E-knihu máte již přečtenou? Jak se vám tato e-kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů elektronických knih. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy prostřednictvím formuláře níže.
K napsání komentáře se přihlašte

Souhlasím se zasílání newsletteru eshopu Databook.cz

© 2011-2022 Lukáš VikNakladatelství Eknihy hned — Sledování novinek
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací — Souhlasím — Obchodní podmínky
Kontakt | O nás | Jak nakupovat | Jak číst eknihy