Jste na: databook.cz » E-knihy zdarma » Elektronická kniha Devátá vlna

Devátá vlna

Newsletter

E-kniha od: Dyk Viktor

Zabezpečení: e-kniha bez Adobe DRM
Počet stran: 80
Rok vydání: 2014
ISBN: není

Elektronická kniha: Devátá vlna

Sbírka veršů významného českého básníka, pocházející z počátku třicátých let minulého století, která vyniká jemnou melancholickou linkou a motivem neodvratného příchodu smrti.
E-kniha ke stažení zdarma: ePub | mobi/Kindle | PDF

Stáhni e-knihu
zdarma
Dop. cena 104 Kč
Ušetříte: 104Kč -100%
  • Čtenáře e-knih zajímá také toto zboží:

Banner link na Lukasvik.cz Reklama

Devátá vlna - elektronická kniha

Viktor Dyk vložil do své poslední sbírky, především do jejího prvního oddílu, intimní a vzpomínkové reflexe, v nichž se jako závažný motiv promítá neustálá blízkost smrti. Ta je přítomna nejen ve verších, kde Dyk kreslí portrét své zemřelé matky, ale i v osobní rovině. V básni "Soumrak u moře" Dyk dokonce neokázalým způsobem předpověděl svůj vlastní odchod z tohoto světa. Zemřel totiž po záchvatu mrtvice během koupání v Jaderském moři, takže jeho sugestivní verš "Tmí se a odkudsi z hlubin / nějaký osud tě volá" může být vykládán jako symbolické proroctví týkající se konce básníkova vlastního životního údělu. Ve druhé části pak Dyk toto základní téma opouští a věnuje se portrétování významných českých umělců, mezi nimiž se objevují například Jaroslav Vrchlický, Alois Jirásek, Otokar Březina nebo Božena Němcová. Závěrečný třetí blok je pak inspirován vlasteneckými cítěním a v meditativní poloze se rovněž zabývá postavením a dalším možným osudem českého národa.

Dyk Viktor


Zabezpečení: ekniha bez tvrdého DRM - bez Adobe DRM. U všech knih v PDF je zakázaný tisk.

Toto je elektronická kniha nebo-li ebook. E-kniha je publikace, která je vydána, respektive zveřejněna nikoliv tiskem, ale pomocí elektronických zařízení v podobě souboru. Jejich produkce, šíření a uchovávání je realizováno přes počítače a mobilní zařízení jako jsou čtečky elektronických knih, tablety, ale i telefony.

Existují dva základní typy formátů e-knihy. Prvním je MOBI, který vyvinula společnost Amazon pro čtečku Kindle. Dále je to formát EPUB, což je standard podporovaný řadou výrobců (kromě Amazonu). Třetí formát PDF lze zobrazit na všech zařízeních včetně čteček. PDF však není ebook v pravém smyslu slova. PDF se hodí hlavně pro tablet, počítač nebo notebook.

Na čem lze číst elektronické knihy?

E-kniha jde číst na čtečce, tabletu, počítači, PC, notebooku i telefonu. Najednou kupujete všechny dostupné formáty.

Platba je opravdu rychlá

  • Platba platební kartou - v reálném čase
  • Rychlý bankovní převod (přes bankovní tlačítka) - v reálném čase
  • Platba z účtu na účet při odeslání platby do 15:00 - druhý den
  • Platba mobilem (nevyužívejte pokud máte pomalé připojení k internetu) - v reálném čase
  • Platba poštovní poukázkou (využijte pokud nevlastníte bankovní účet) - do tří dnů

Kde bude má e-kniha?

Po zaplacení Vám dáme vědět, eknížka bude v knihovničce, kam se dostanete po přihlášení do svého účtu, v sekci „Mé knihy“.

RECENZE

E-knihu máte již přečtenou? Jak se vám tato e-kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů elektronických knih. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy prostřednictvím formuláře níže.
K napsání komentáře se přihlašte

Josef Poděbradský 13.09.2022

Stylová kultivovaná tvorba V. Dyka přežila nejvíce tam,kde volila obrazný výraz ve svých důsledcích nadčasový např. v novele Krysář ataké v jeho poslední sbírce Devátá vlna

Souhlasím se zasílání newsletteru eshopu Databook.cz

© 2011-2024 Lukáš VikNakladatelství Eknihy hned — Sledování novinek
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací — Souhlasím — Obchodní podmínky
Kontakt | O nás | Jak nakupovat | Jak číst eknihy