BAZAR
Prodáme stavební pozemek Kratonohy - Michnovka - do 20min v Pardubcích či Hradci Králové Prodám parcelu kratonohy pravy michnovka pardubuce hradec kralove Prodej stavební parcely 1066 m2 Kratonohy – Michnovka, blízko Pardubic, Přelouče, Lázní Bohdaneč a Hradce Králové s dobrým napojením na dálnici D11.
Jste na: databook.cz » E-knihy zdarma » Elektronická kniha Devátá vlna

Devátá vlna

Newsletter

E-kniha od: Dyk Viktor

Zabezpečení: e-kniha bez Adobe DRM
Počet stran: 80
Rok vydání: 2014
ISBN: není

Anotace: Devátá vlna

Sbírka veršů významného českého básníka, pocházející z počátku třicátých let minulého století, která vyniká jemnou melancholickou linkou a motivem neodvratného příchodu smrti.
E-kniha dostupná ve formátu: ePub | mobi/Kindle | PDF

Stáhni e-knihu
zdarma
Dop. cena 104 Kč
Ušetříte: 104Kč -100%
  • Čtenáře e-knih zajímá také toto zboží:

Devátá vlna - elektronická kniha

Viktor Dyk vložil do své poslední sbírky, především do jejího prvního oddílu, intimní a vzpomínkové reflexe, v nichž se jako závažný motiv promítá neustálá blízkost smrti. Ta je přítomna nejen ve verších, kde Dyk kreslí portrét své zemřelé matky, ale i v osobní rovině. V básni "Soumrak u moře" Dyk dokonce neokázalým způsobem předpověděl svůj vlastní odchod z tohoto světa. Zemřel totiž po záchvatu mrtvice během koupání v Jaderském moři, takže jeho sugestivní verš "Tmí se a odkudsi z hlubin / nějaký osud tě volá" může být vykládán jako symbolické proroctví týkající se konce básníkova vlastního životního údělu. Ve druhé části pak Dyk toto základní téma opouští a věnuje se portrétování významných českých umělců, mezi nimiž se objevují například Jaroslav Vrchlický, Alois Jirásek, Otokar Březina nebo Božena Němcová. Závěrečný třetí blok je pak inspirován vlasteneckými cítěním a v meditativní poloze se rovněž zabývá postavením a dalším možným osudem českého národa.

Dyk Viktor


Zabezpečení: ekniha bez tvrdého DRM - bez Adobe DRM. U všech knih v PDF je zakázaný tisk.

Toto je elektronická kniha nebo-li ebook. E-kniha je publikace, která je vydána, respektive zveřejněna nikoliv tiskem, ale pomocí elektronických zařízení v podobě souboru. Jejich produkce, šíření a uchovávání je realizováno přes počítače a mobilní zařízení jako jsou čtečky elektronických knih, tablety, ale i telefony.

Existují dva základní typy formátů e-knihy. Prvním je MOBI, který vyvinula společnost Amazon pro čtečku Kindle. Dále je to formát EPUB, což je standard podporovaný řadou výrobců (kromě Amazonu). Třetí formát PDF lze zobrazit na všech zařízeních včetně čteček. PDF však není ebook v pravém smyslu slova. PDF se hodí hlavně pro tablet, počítač nebo notebook.

Na čem lze číst elektronické knihy?

E-kniha jde číst na čtečce, tabletu, počítači, PC, notebooku i telefonu. Najednou kupujete všechny dostupné formáty.

Platba je opravdu rychlá

  • Platba platební kartou - v reálném čase
  • Rychlý bankovní převod (přes bankovní tlačítka) - v reálném čase
  • Platba z účtu na účet při odeslání platby do 15:00 - druhý den
  • Platba mobilem (nevyužívejte pokud máte pomalé připojení k internetu) - v reálném čase
  • Platba poštovní poukázkou (využijte pokud nevlastníte bankovní účet) - do tří dnů

Kde bude má e-kniha?

Po zaplacení Vám dáme vědět, eknížka bude v knihovničce, kam se dostanete po přihlášení do svého účtu, v sekci „Mé knihy“.

RECENZE

E-knihu máte již přečtenou? Jak se vám tato e-kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů elektronických knih. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy prostřednictvím formuláře níže.
K napsání komentáře se přihlašte

Souhlasím se zasílání newsletteru eshopu Databook.cz

© 2011-2019 Elektronické knihy - internetové knihkupectví Databook
Obchodní podmínky | Na Databook.cz vše vč. 21% DPH
Webdesign: Lukáš Vik | Doporučujeme: Nakladavatelství E-knihy hned | Wikipedie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím
E-knihy ve všech dostupných formátech

Potřebujete poradit? Poradíme vám přes Kontakní formulář