Nacházíte se: databook.cz » Krátce o DRM

Krátce o DRM

Co je DRM?

Zkratka DRM pochází z anglického Digital Rights Management - správa digitálních práv. DRM neboli také „tvrdé DRM“ je způsob jak kontrolovat nebo omezovat používání digitálního obsahu. Rozsah DRM ochrany většinou stanovuje nakladatel. U e-Knih představuje vždy větší nebo menší omezení, která limitují počet kopírovaní, tištění nebo sdílení. Často je omezeno na stažení pouze jedné kopie a to dokonce pouze jednoho formátu, který si při nákupu vyberete. Běžně se lze setkat také s modelem pouze jedné licence vázané k IP adrese.

Nevýhody tvrdého DRM

Existují čtyři druhy DRM schémat, a to od Adobe, Amazonu, Apple a Barnes & Noble. DRM schémata nejsou sjednocena a snadno se (narozdíl od souborů se sociálním DRM) stane, že e-kniha nepůjde na Vaší čtečce přečíst. Máte-li k DRM nekompatibilní čtečku (například Kindle versus soubor s Adobe DRM), máte bohužel smůlu. Tvrdé DRM pro čtenáře představuje, když ne nic jiného velkou komplikaci. Proto se snažíme tvrdému DRM vyhnout a využívat tzv. sociální DRM, které má řadu výhod.

 

DOPORUČUJEME

Orbis sensualium pictus neboli Svět v obrazech - elektronická kniha:

Po více než dvaceti letech opět vychází jedinečné dílo Jana Amose Komenského jako e-kniha ORBIS SENSUALIUM PICTUS (Svět v obrazech), která by neměla chybět v žádné rodinné i školní knihovně.

Nové vydání stěžejního Komenského díla podpořilo berounské nakladatelství Machart i krátkým propagačním videospotem :-).

© 2011-2020 Elektronické knihy - internetové knihkupectví Databook
Obchodní podmínky | Na Databook.cz vše vč. 21% DPH
Webdesign: Lukáš Vik | Doporučujeme: Nakladavatelství E-knihy hned | Wikipedie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím
E-knihy ve všech dostupných formátech

Potřebujete poradit? Poradíme vám přes Kontakní formulář

Navštivte náš Facebook