Jste na: databook.cz » E-knihy pro dospělé » Humor, Satira » Elektronická kniha Rafinérie
BESTSELLER
  

Rafinérie

Doporučujeme

Jsi divný
Daň za úspěch je nespokojenost
Autor: Oliver Heyn

E-kniha za: 99 Kč

E-kniha od: Cempírek Jan

Nakladatel: Drift Books
Zabezpečení: e-kniha bez Adobe DRM
Počet stran: 315
Rok vydání: 2013
ISBN: ePub: 978-80-87741-16-0; mobi: 978-80-87741-17-7; PDF: 978-80-87741-15-3

Anotace: Rafinérie

V románu RAFINERIE Jana Cempírka si připomeneme "zlatá devadesátá" léta - léta divoké svobody a divokých změn... V předmluvě k novému, elektronickému vydání autor píše: "Román o muzikantech cestujících Evropou jsem začal psát jako svou soukromou ozvěnu několika měsíců, které jsem strávil po ukončení vysoké školy s odřeným saxofonem na nárožích hlavních měst, v kupé dálkových rychlíků i stopováním na okreskách různých států. Byla to krásná doba. Do seriozního zaměstnání se mi tehdy ještě nechtělo, zato lákaly dálky, svoboda a nedávno otevřené hranice. Byly to časy plné volnosti a cestování bez cíle. Zlaté devadesátky!
Ukázka e-knihy ke stažení: PDF
E-kniha dostupná ve formátu: ePub | mobi/Kindle | PDF

Koupit e-knihu
139 Kč / 6.6€
Dop. cena 225 Kč
Ušetříte: 86Kč -38%

RAFINÉRIE - elektronická kniha

„Trainstory – příběh o sirénách, přátelství a volnosti na kolejích

Dva mladí hudebníci a jejich náhodná přítelkyně cestují po Evropě, živí se převážně hraním na ulicích a příležitostnou prací. Zatímco pro Michala – odněkud z Východu, je tento způsob žití plně uspokojující, Pařížan Pierre hledá cestu, jak se stát uznávaným fotografickým reportérem, aniž by byl nucen využít konexí svého otce. Pro dívku Agnes je cestování a vystupování v klubech především prostředkem k získání vlastní identity a vyrovnání se s problematickými zážitky z časů dětství a dospívání na samotě uprostřed norské divočiny.
Děj je postaven na výpovědích trojice hlavních hrdinů, kteří dané situace vidí z pohledů svých dosavadních životních zkušeností. Každý z této nesourodé skupinky si s sebou nese prožitky z odlišných prostředí, ale spojuje je láska ke svobodnému životu, parta společných uměleckých přátel od Rafinérie, což je slangový výraz pro pařížskou stavbu Centre Pompidou a v neposlední řadě klub U Tiché Seiny, kde získávají azyl pro pravidelné hudební produkce. Po několika společně prožitých měsících se osudy přátel oddělují, neboť každý má o své budoucnosti jiné představy. I když se po čase opět všichni touží setkat, ke společnému návratu jim zabrání zbytečná Pierrova smrt.
Dějištěm knížky je několik států Evropy, mezi kterými se přátelé pohybují za pomoci prostředku SpeedoSpray, jímž falšují vlakové jízdenky. Drobné reálie čtenáře odkáží do začátku devadesátých let, ale přesná doba není nikterak podstatná, děj se mohl odehrávat před deseti lety stejně dobře jako v současné době.
Knihu není psána s důrazem na tématické „zaškatulkování“ – její podtitul by mohl například znít: „Trainstory – příběh o sirénách, přátelství a volnosti na kolejích, s vědomím, že saxofon není všechno.“

E-kniha v kategorii:

BESTSELLERY >
Romány, povídky, novely >
Zlevněné zboží >
Humor, Satira >

ISBN knihy:

ISBN  978-80-87741-15-3 (Formát PDF)
ISBN  978-80-87741-16-0  (Formát ePub)
ISBN  978-80-87741-17-7 (Formát MobiPocket)

Velikost e-knihy:

MOBI: 1678 kB
EPUB: 7407 kB
PDF: 2890 kB

Cempírek Jan

Jan Cempírek
Narozen 1970. Vystudoval Lesnickou fakultu VŠZ Brno.
Po studiích delší dobu cestoval, celkem navštívil přes 30 zemí světa. Během cest se živil různými pracemi, byl honákem krav, dělníkem v továrně na nádobí, zahradníkem a údržbářem v milionářské čtvrti, sběračem ovoce, pouličním muzikantem. Nyní pracuje v médiích, nejdříve ve vydavatelství MAFRA, pak v rozhlasových stanicích Evropa2, Frekvence1, v současné době v internetové firmě Český Internet s.r.o.
Publikovat začal ve studentských časopisech, později v magazínech typu Mladý svět, Koktejl či Reflex. Jeho hlavním tématem jsou cestopisné reportáže. Řada textů také vyšla v denním tisku nebo na internetu. Autor fotografických výstav především s tématem Jihovýchodní Asie a Aljašky.
Knižně vydal: román o pouličních muzikantech Rafinerie (2005. Labyrint), povídkovou knihu Autostop.cz (Gutenberg, 2008) a román Tanec posledního dne (Nová forma, 2010). Pod jménem Lan Pham Thi vyšla kniha Bílej kůň, žlutej drak (Knižní klub, 2009)
V současné době připravuje portál pro příznivce malonákladové tištěné literatury: Malonáklady.cz (leden 2014)


Zabezpečení: ekniha bez tvrdého DRM - bez Adobe DRM. U všech knih v PDF je zakázaný tisk.

Toto je elektronická kniha nebo-li ebook. E-kniha je publikace, která je vydána, respektive zveřejněna nikoliv tiskem, ale pomocí elektronických zařízení v podobě souboru. Jejich produkce, šíření a uchovávání je realizováno přes počítače a mobilní zařízení jako jsou čtečky elektronických knih, tablety, ale i telefony.

Existují dva základní typy formátů e-knihy. Prvním je MOBI, který vyvinula společnost Amazon pro čtečku Kindle. Dále je to formát EPUB, což je standard podporovaný řadou výrobců (kromě Amazonu). Třetí formát PDF lze zobrazit na všech zařízeních včetně čteček. PDF však není ebook v pravém smyslu slova. PDF se hodí hlavně pro tablet, počítač nebo notebook.

Na čem lze číst elektronické knihy?

E-kniha jde číst na čtečce, tabletu, počítači, PC, notebooku i telefonu. Najednou kupujete všechny dostupné formáty.

Platba je opravdu rychlá

  • Platba platební kartou - v reálném čase
  • Rychlý bankovní převod (přes bankovní tlačítka) - v reálném čase
  • Platba z účtu na účet při odeslání platby do 15:00 - druhý den
  • Platba mobilem (nevyužívejte pokud máte pomalé připojení k internetu) - v reálném čase
  • Platba poštovní poukázkou (využijte pokud nevlastníte bankovní účet) - do tří dnů

Kde bude má e-kniha?

Po zaplacení Vám dáme vědět, eknížka bude v knihovničce, kam se dostanete po přihlášení do svého účtu, v sekci „Mé knihy“.

RECENZE

E-knihu máte již přečtenou? Jak se vám tato e-kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů elektronických knih. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy prostřednictvím formuláře níže.
K napsání komentáře se přihlašte

Souhlasím se zasílání newsletteru eshopu Databook.cz

Drift Books

DRIFTeBOOKS - Šumavské nakladatelství elektronických knih vzniklo uprostřed hlubokých romantických šumavských hvozdů. Budete-li driftovat kdekoliv po světě, naše knihy budou s vámi. Jako proudy čisté energie zurčí naše příběhy vodami internetu. Jsou elektromagnetické, elektronické, mobi-lní, čerstvě e-pubické... Do jednotek a nul schováme zajímavá slova, do miliónů pixelů zakódujeme nádherná panoramata. Naše knihy driftují wi-fi sítěmi, hnízdí v tajuplných serverech, sviští optickými kabely. Čekají u bran vašich čteček, padů i founů na vaše uvítací ENTER...

Nakladatelství Driftbooks pro vás připravuje například knihy Romana Kozáka, volarského spisovatele, fotografa, lokálního historika, cestovatele a milovníka starých časů. Můžete se těšit na příběhy a pohádky ze šumavských lokálek, nebo na příběhy psané žulou. Těšit se můžete také na e- knihy z rodinného šumavského nakladatelství Ivoše Stehlíka. Jaroslav Pulkrábek vám bude vyprávět o tom, co našel mezi řádky šumavských kronik.
A protože jsme nakladatelství "driftujících" knih, budeme také publikovat příběhy cestopisné. Například Podivuhodné cesty poetických cestovatelů Petra Čmerdy a Romana Kozáka, kteří jezdí vlakem po Evropě křížem krážem.
Věříme, že portfolio našich knih se bude zdárně rozšiřovat. Že drobný potůček dat se jednou rozroste do majestátnosti Amazonky. Ale k tomu potřebujeme vás - milí čtenáři. Podpořte své oblíbené autory tím, že si jejich knihy koupíte.

Driftujte svobodně a stahujte legálně... nakladatelství Driftbooks, e-knihy nejen na cesty!
Odkaz na portál Navolnenoze.cz © 2011-2018 Elektronické knihy - internetové knihkupectví Databook
Obchodní podmínky | Na Databook.cz vše vč. 21% DPH
Webdesign: Lukáš Vik | Doporučujeme: Nakladavatelství E-knihy hned | Wikipedie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím
E-knihy ve všech dostupných formátech

Potřebujete poradit? Poradí Vám Lukáš Vik na tel: 736 212 836 | Kontakní formulář

Navštivte náš Facebook